W sobotę 22 listopada w katowickim Spodku odbyło się wydarzenie The Legend of Rock Symphonic. Gościnią specjalną tegorocznej edycji była Tarja Turunen, na scenie nie zabrakło jednak także rodzimych ikon mocnego brzmienia z Wojtkiem Cugowskim i Grzegorzem Kupczykiem na czele. Projekt zdecydowanie wyróżnia się na tle innych tego typu w Polsce - w jego ramach największe światowe przeboje rockowe wykonywane są na żywo w niezwykłej symfonicznej aranżacji!
Jeszcze w trakcie trwania tegorocznej edycji organizatorzy zdecydowali się zdradzić, kto wystąpi w ramach The Legend of Rock Symphonic, jednak nie za rok, a dopiero w 2027 roku. Nie da się jednak ukryć - jest na co czekać!
Bruce Dickinson w ramach wyjątkowego wydarzenia w Polsce w 2027 roku!
Okazuje się, że pomysłodawcom całego formatu udało się ściągnąć na nadchodzącą edycję prawdziwą gwiazdę światowego formatu! To właśnie na odsłonie The Legend of Rock Symphonic, która odbędzie się 30 stycznia 2027 roku, po raz kolejny w Katowickim Spodku, wystąpi nikt inny, jak sam Bruce Dickinson! Wokalista Iron Maiden, działający także jako artysta solowy, pojawi się na scenie u boku Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej - jak wiemy, tego typu pokazy nie są muzykowi obce.
W sprzedaży już teraz dostępne są bilety na edycję, która odbędzie się dopiero co niecałe dwa lata. Ich ceny wahają się od 299 zł do nawet 890 zł. Przypominamy, że zespół Iron Maiden wystąpił w Polsce, a dokładniej na warszawskim PGE Narodowym, na początku sierpnia tego roku. Bruce Dickinson zaś zaliczył solową wizytę nad Wisłą w czerwcu 2024 roku, kiedy to był jedną z głównych gwiazd Mystic Festivalu. Na ten moment dyskografię artysty zamyka album The Mandrake Project, wydany w marcu ubiegłego roku.