zestawienia

Bruce Dickinson wskazał swoich ulubionych wokalistów. Legendarne głosy!

2024-06-06 14:21

Już jakiś czas minął od wydania wyczekiwanego, pierwszego od prawie 20 lat solowego albumu Bruce'a Dickinsona. Artysta jeszcze przed jego wydaniem udzielał licznych wywiadów, a w jednym z nich wskazał tych wokalistów, których ceni szczególnie. O kogo chodzi? Sprawdź w galerii poniżej! Zaskakujące wybory?

Dokładnie pierwszego dnia marca światło dzienne ujrzał niezwykle wyczekiwany, pierwszy od dokładnie 19 lat solowy album Bruce'a Dickinsona. Frontman zespołu Iron Maiden po naprawdę długiej przerwie zdecydował się wydać autorski album, który jednak powstawał przez wiele lat. The Mandrake Project to jednak nie tylko muzyka - jest on jednak jedynie częścią większego projektu, na który składają się także komiksy oraz imponujące, filmowe teledyski.

Z okazji tak szczególnej premiery Bruce, który uchodzi za jednego z najważniejszych, najlepszych i najbardziej charakterystycznych głosów na rynku muzycznym, w rozmowie z SongFacts zdecydował się wskazać wokalistów, których on sam podziwia. O kogo chodzi? Sprawdź w galerii na samej górze!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Czy Bruce myśli już o nowej płycie?

Czy artysta myśli już jakkolwiek o nowym wydawnictwie, czy jednak na solowe nowości od niego znowu przyjdzie nam czekać dekadami? Temat ten Bruce poruszył w wywiadzie dla Loudwire Nights. Muzyk otwarcie wyjaśnił, że czas pandemii i zamknięcia nas wszystkich w domach był dla niego tym momentem, kiedy nieco mocniej przysiadł do szlifowania autorskiego materiału. Teraz tego czasu jest mniej, gdyż od kwietnia do praktycznie samego końca tego roku, Dickinson będzie w trasie - najpierw solo, następnie z Iron Maiden.

To wszystko nie stanowi dla artysty żadnej przeszkody! Jak powiedział, za około dwa, trzy tygodnie ponownie wejdzie do studia z Royem Z, by zacząć pisać nową muzykę! Jak sam mówi, ma od 10 do 12 pomysłów na to, a do tego przez najbliższe trzy lata seriami ukazywać się będą komiksy, związane z nadchodzącym The Mandrake Project, w związku z czym warto obserwować kolejne kroki Bruce'a i wyczekiwać od niego muzycznych wieści!

I tak, to nie koniec. To znaczy, komiks będzie ukazywał się przez niecałe trzy lata. Jeśli chodzi o muzykę, oczywiście "The Mandrake Project", album jest już gotowy, ukaże się 1 marca i wtedy zobaczymy, jak ludzie go przyjmą. Ale mam nadzieję, że za dwa lub trzy tygodnie znów będę pisać muzykę z Royem, ponieważ mamy więcej rzeczy, które chcemy zrobić. Więc tak, będzie kolejny album, ponieważ mamy już na niego 10 lub 12 różnych pomysłów - mówi Bruce w wywiadzie.

Poniżej sprawdź się w quizie o wokaliście:

Jak dobrze znasz Bruce'a Dickinsona? Oto quiz o wokaliście Iron Maiden

Pytanie 1 z 10
Bruce Dickinson z początku nie chciał zostać wokalistą. Marzył o byciu...
Bruce’a nie było, ale będzie MISTYCZNIE i metalowo. CZŁOWIEK Z METALU