Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe

sukces!

Bruce Dickinson - "The Mandrake Project" ze świetnym wynikiem w Polsce!

2024-03-14 11:26

Najnowsza płyta solowa Bruce’a Dickinsona “The Mandrake Project” stała się światowym hitem i od razu po premierze płyta znalazła się na szczytach list sprzedaży w Europie i Ameryce Południowej. Krążek osiągnął także ogromny sukces w Polsce!

W Polsce płyta znalazła się na drugim miejscu sprzedaży albumów fizycznie oraz na trzecim miejscu ogółem. W Niemczech i Szwecji album zadebiutował na szczycie, a w UK na pozycji trzeciej, zaraz za płytami Liama Gallaghera & Johna Squirea oraz Roda Stewarta z Joolsem Hollandem.

Album jest także w TOP 10 w wielu innych krajach: Finlandii, Szwajcarii, we Włoszech, Belgii, Holandii i Francji. W Południowej Ameryce “The Mandrake Project” jest w TOP 10 zarówno w Brazylii jak i Meksyku z wieloma krajami które niebawem dołączą do tego sukcesu.

Bruce – na zdjęciu otwierającym z nagrodą za zajęcie 1. miejsca w Niemczech – skomentował swój sukces:

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Jest mi niezmiernie miło że tak wiele osób pokochało ten album. To niesamowite słyszeć bezpośrednio tak miłe słowa od fanów w różnych krajach które odwiedziłem w ostatnim tygodniu. Pozycje na listach są wisienką na tym torcie. Teraz mogę skoncentrować się na tym żeby zaprezentować “The Mandrake Project” i piosenki pochodzące z tego albumu na żywo w nadchodzących miesiącach w trakcie mojej trasy koncertowej. Widzimy się już niedługo!

O albumie

Album “The Mandrake Project” zawierający dziesięć utworów w tym promujące go single ‘Afterglow of Ragnarok’ i ‘Rain On The Graves’ zebrał także wspaniałe recenzje na całym świecie.

“The Mandrake Project” to siódmy solowy album Dickinsona. Płytę wydało BMG na całym świecie na wielu różnych formatach: CD, limitowane CD z komiksem, winyl oraz limitowany podwójny błękitny. Album dostępny jest także na platformach streamingowych. Recenzje w Polsce opisują płytę w samych superlatywach i osiąga ona wysokie oceny - redaktor eskarock.pl ocenił krążek na osiem na dziesięć! Płyta jest ciężka pod względem brzmienia i bogata w treść jeśli chodzi o warstwę muzyczną. Album jest urzeczywistnieniem wizji Bruce’a, której przygotowanie zajęło bardzo długo i która zawiera najlepsze w jego karierze wykonania wokalne. Współtwórcą tego dzieła jest producent Roy Z, z którym Bruce również wspólnie napisał wiele utworów. Wspólnie stworzyli płytę, która zdefiniuje muzykę rockową w 2024 roku.

Bruce Dickinson na solowej trasie

Bruce Dickinson i jego niesamowity zespół zagrają utwory z płyty “The Mandrake Project” na żywo w trakcie trasy koncertowej już tej wiosny i lata. W niedawno ogłoszonym składzie uczestniczyć będzie dwóch fenomenalnych gitarzystów: Philip Naslund i Chris Declercq oraz perkusista Dave Moreno, basistka Tanya O’Callaghan oraz wirtuoz instrumentów klawiszowych - Mistheria. Na koncertach w UK, w Paryżu i Tilburgu Bruce’owi i jego zespołowi towarzyszyć będzie w roli supportu nowozelandzki zespół Black Smoke Trigger.  Muzyk jest jedną z gwiazd rodzimego Mystic Festival, na którego Main Stage zaprezentuje się 6 czerwca.

Sprawdź poniżej, których wokalistów najbardziej ceni Bruce!