Brian Johnson o spotkaniu z Bonem Scottem, odejściu z AC/DC i szansie na film o legendarnej grupie. Co z nową muzyką zespołu?

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Zbliża się premiera autobiografii Briana Johnsona

Brian Johnson o spotkaniu z Bonem Scottem, odejściu z AC/DC i szansie na film o legendarnej grupie. Co z nową muzyką zespołu?

2022-10-25 11:51

Wielkimi krokami zbliża się premiera wyczekiwanej autobiografii Briana Johnsona (której recenzję będziecie mogli przeczytać na naszej stronie!). Do sieci trafiają jej nieliczne fragmenty, sam autor udziela też wywiadów, w których dopowiada pewne aspekty, które poruszył w książce. Nie da się ukryć, że smaczków jest sporo!

Już dosłownie za chwilę, bo 9 listopada na rynku ukaże się autobiografia Briana Johnsona! Wieloletni wokalista legendarnego zespołu AC/DC opowie historię swojego życia i kariery w pozycji, zatytułowanej prześmiewczo Brian Johnson. Żywot Briana. Autobiografia frontmana AC/DC. Na naszej stronie pojawi się recenzja tej książki, nim jednak będzie to miało miejsce, zwrócimy uwagę na kilka ciekawych wątków, o których więcej będzie można przeczytać już za około dwa tygodnie.

Brian Johnson spotkał się z Bonem Scottem!

Okazuje się, że obydwaj wokaliści AC/DC mieli okazję się spotkać! Muzycy poznali się, gdy Bon Scott był jeszcze członkiem grupy Fang, która zamykała koncert zespołu Geordie, z którym występował wtedy Johnson. Brian nie ukrywa, że był zachwycony nie tylko głosem, ale i aparycją Bona, co prawda nie udało im się wtedy porozmawiać, ale okazja nadarzyła się jeszcze tej samej nocy. Autobus koncertowy Fang zepsuł się i utknął na ulicy w samym środku zimowej nocy. Muzycy Geordie zdecydowali się zaproponować kolegom po fachu schronienia - Johnson przyznał, że nigdy więcej już nie spotkał Scotta, nie pamięta też, o czym wtedy rozmawiali, gdyż był... zbyt pijany.  Wokalista wprost przyznaje, że żałuje, że nie mogli się lepiej poznać.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Emocje po odejściu z AC/DC

Ze względu na problemy ze słuchem Brian zdecydował się opuścić skład w 2016 roku. Muzyk nie ukrywa, że było to dla niego bardzo trudne, wręcz czuł rozpacz i nie mógł oglądać zastępującego go na scenie Axla Rose'a. To wtedy właśnie skupił się na innej swojej pasji - samochodach wyścigowych.

Powiedziano mi, że wykonał świetną robotę, ale ja po prostu nie mogłem na to patrzeć patrzeć – w końcu robiłem to od 35 lat. To jak znalezienie nieznajomego w swoim domu, siedzącego na ulubionym krześle. Ale nie chowam urazy. To była trudna sytuacja. Angus i chłopaki zrobili to, co uważali za konieczne. Po tym, jak zespół wydał oświadczenie potwierdzające, że opuszczam trasę i życząc mi wszystkiego najlepszego na przyszłość, nie mogłem się zrelaksować ani skoncentrować na niczym. Po prostu zawsze tam z nimi byłem - pisze Brian.

Będzie filmowa biografia AC/DC? A co z nową muzyką?

W wywiadzie, udzielonym magazynowi "Billboard" Brian podkreślił, że w nadchodzącej biografii opowiada swoją historię, nie historię AC/DC. Nie da się jednak ukryć, że jest ona tak pasjonująca, że szybko pojawiły się plotki, że mogłaby stanowić materiał na scenariusz i punkt wyjścia do filmowej biografii AC/DC, jednak Johnson jest temu przeciwny. Wokalista zdradził, że grupa dostała już jedną taką propozycję, przeczytała nawet jeden skrypt, jednak nie był on najlepszej jakości. 

Czy jest szansa na nową muzykę AC/DC? Brian nie ukrywa, że ma na to nadzieję! Johnson był jednak bardzo ostrożny i w wywiadzie nie zdecydował się poruszyć głębiej tego tematu.

Chciałbym znowu grać, niezależnie od tego, czy będzie to z kimś gościnnie, czy będzie to granie na żywo z chłopakami. Słyszałem, że „piekło zamarza ponad milion razy”, kiedy ludzie mówią „Nie zrobię tego ponownie”. Ale byłbym na to gotowy. Myślę, że każdy ma nadzieję na tworzenie większej ilości muzyki - powiedział Brian w wywiadzie.