boygenius odtworzyły kultowe zdjęcie Nirvany na okładce The Rolling Stones! Jak wyszło?

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Chris Cuffaro Żeńska supergrupa odtworzyła legendarne zdjęcie Nirvany

boygenius odtworzyły kultowe zdjęcie Nirvany na okładce "The Rolling Stones"! Jak wyszło?

2023-01-20 11:21

Grupa boygenius, założona przez Phoebe Bridgers, Julien Baker i Lucy Dacus, powstała już w 2018 roku, wtedy też wydała swoją pierwszą EP-kę. Na debiutancki album formacji przyszło jednak czekać aż kolejne pięć lat - Panie właśnie zapowiedziały premierę debiutanckiego albumu, "the record”. W ramach promocji wydawnictwa, zespół wziął udział w specjalnej sesji zdjęciowej dla magazynu "Rolling Stone", w ramach której odtworzył kultowe zdjęcie Nirvany! Jak wyszło?

boygenius to supergrupa, założona w 2018 roku przez artystki solowe - Phoebe Bridgers, Julien Baker i Lucy Dacus. Panie zdecydowały się połączyć siły, by zaprotestować przeciwko narracji mediów, które próbowały nastawić je przeciwko sobie i wywołać rywalizację. Trio zadebiutowało EP-ką, zatytułowaną po prostu eponimem, która spotkała się z powszechnym uznaniem krytyków i fanów alternatywnego brzmienia. W kolejnych latach artystki skupiły się na karierach solowych, jednak w styczniu 2023 roku postanowiły zaskoczyć cały świat. Grupa oficjalnie zapowiedziała wyczekiwany debiutancki album – "the record” i wydała trzy (!) promujące go single: „$20”, „Emily I’m Sorry” oraz „True Blue”. Wyczekiwany długogrający debiut boygenius został w całości napisany i wyprodukownay przez zespół. Sesje nagraniowe odbyły się w studiu Shangri-la Studios w Malibu w Kalifornii. "the record" ukaże się 31 marca. 

boygenius jak Nirvana na okładce "Rolling Stone"!

W ramach promocji albumu, zespół udzielił obszernego wywiadu magazynowi "Rolling Stone", w którym artystki opowiedziały nieco więcej o rynku muzycznym w ogóle, o tym, czego można się spodziewać po nadchodzącym wydawnictwie, o kobiecości, sławie oraz o planach na przyszłość. Elementem rozmowy jest także sesja zdjęciowa i okładka najnowszego numeru czasopisma. Co ciekawe, Panie odtworzyły na jej potrzeby kultowe już zdjęcie Nirvany, autorstwa Marka Seligera, które ozdobiło cover "Rolling Stone" dokładnie trzydzieści lat temu, w 1993 roku, w ramach promocji albumu In Utero. Phoebe, Julien i Lucy przybrały dokładnie te same pozy, ubrane są także w te same garnitury. Co sądzicie o tym pomyśle?

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?
Sonda
Co sądzicie o pomyśle odtworzenia kultowej okładki?