BOKKA

i

Autor: Materiały prasowe

BOKKA z drugim singlem z urodzinowego wydawnictwa

2023-06-07 13:10

Po świetnie przyjętym singlu VIOLET, BOKKA prezentuje The Wrong Girl - drugi singiel z nadchodzącego urodzinowego albumu BOKKA HITS 10. W roli gościa tym razem… tajemniczy QUENTIN.

W tym roku BOKKA postanowiła uczcić swoje 10 urodziny tworząc specjalne wydawnictwo z udziałem 10 gości. Zespół postawił na autorską selekcję zapraszając artystów, których talent robi na nich ogromne wrażenie. 

To że my sobie ich wybraliśmy to jedno, ale to, że oni, bez mrugnięcia okiem, dali się wciągnąć do naszego dziwacznego świata jest dla nas najlepszym prezentem. Ich pseudonimy mogą Wam niewiele mówić, ale posłuchajcie ich głosów, a sami zrozumiecie;) - wyznaje zespół.

Aerosmith - największe przeboje amerykańskiej legendy rocka

Nowość od zespołu!

The Wrong Girl to ostrzeżenie, że są dziewczyny, z którymi nie należy zadzierać. Inspiracją do napisania tekstu był film „Kill Bill” Tarantino, w którym wcielająca się w główna rolę Uma Thurman przygotowuje perfekcyjną i krwawą zemstę na swoim byłym. Vintage’owa energia, brudne gitary i swobodna forma utworu idealnie dopełniają konkretny przekaz wypływający z tekstu. 

W piosence, zgodnie z zapowiedzią, pojawia się kolejny tajemniczy gość. Kim jest QUENTIN i czy współdzielenie imienia z reżyserem Kill Billa to przypadek? Pewni możemy być tylko tego, że jest to jednen z najzdolniejszych wokalistów i performerów naszych czasów. 

Do utworu powstał animowany teledysk w stylu gangsterskiego noir autorstwa Karoliny Jacewicz, która jednocześnie stworzyła jeden wielki rebus. Wypełniony tzw. „easter eggami” klip nawiązuję do charakterystycznych motywów klasycznych filmów, które idealnie współgrają z charakterem piosenki i których odkrywanie zapewne przyniesie widzom dużo radości. 

BOKKA - nieszablonowość na polskim rynku

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi - od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Zespół ma na koncie również 3 nominacje do Fryderyków, a jego twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. 

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

W 2022 BOKKA powróciła filmowym, tajemniczym, i apokaliptycznym albumem “Blood Moon” zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein.  

BOKKA HITS 10 to podsumowanie rozdziału barwnej historii zespołu zanim ten wyruszy w nowym kierunku.