PJ Harvey z kolejną zapowiedzią albumu. Artystka zagra dwa koncerty w Polsce!

i

Autor: Materiały prasowe Dobre wieści dla fanów PJ Harvey!

PJ Harvey na dwóch koncertach w Polsce! Szczegóły pokazów

2023-10-23 9:07

Wraz z zapowiedzią wyczekiwanego albumu „I Inside the Old Year Dying”, PJ Harvey przygotowała dla fanów naprawdę wyjątkową niespodziankę! W czerwcu artystka ogłosiła, że wyrusza w trasę koncertową, w ramach której zagra także w Polsce!

Album, „I Inside the Old Year Dying” - pierwszy od czasu nominowanego do nagrody Grammy „The Hope Six Demolition Project” z 2016 r. - ukazał się 7 lipca pod szyldem Partisan Records. To bardzo oczekiwane wydawnictwo zostało wyprodukowane przez długoletnich współpracowników artystki - Flooda i Johna Parisha

PJ Harvey przyciąga uwagę od początku swojej kariery i jest jedyną muzyczką, która otrzymała brytyjską nagrodę Mercury Music Prize więcej niż raz, wygrywając najpierw w 2001 r. za „Stories From The City, Stories From The Sea” i ponownie w 2011 r. za „Let England Shake”. Utalentowana poetka i artystka wizualna, a także muzyczka i autorka tekstów, jej twórczość uderza swoją oryginalnością: jest żywa, wciągająca i wyrazista. Od czasu wydania albumu „The Hope Six Demolition Project”, który stał się numerem jeden w jej rodzinnej Wielkiej Brytanii, artystka tworzyła kompozycje na potrzeby sceny i ekranu, ostatnio do cieszącego się uznaniem miniserialu Sharon Horgan „Bad Sisters”.

Historia „I Inside the Old Year Dying” sięga sześć lat wstecz, do końca trasy w 2017 r. promującej jej ostatni krążek i tego, jak Harvey czuła się zaraz po niej. To, co bardzo odczuwała, to fakt, że gdzieś w niekończącym się cyklu albumów i tras koncertowych, straciła połączenie z samą muzyką, świadomość, która była niepokojąca.

Nowe utwory, jak mówi Harvey, "wyszły ze mnie w ciągu około trzech tygodni". Ale to był dopiero początek. Kluczem do tego, co wydarzyło się później - w Battery Studios, w północno-zachodnim Londynie - była trójstronna twórcza więź, która trwa już prawie trzydzieści lat, pomiędzy Harvey, jej stałym współpracownikiem i twórczym partnerem Johnem Parishem oraz Floodem.

Björk zagra w Polsce w 2023 roku! Koncerty rock i alternatywa

PJ Harvey na dwóch koncertach w Polsce!

Już w czerwcu Harvey ogłosiła również trasę po Wielkiej Brytanii i Europie - rozpoczynającą się pod koniec września koncertami w Dublinie, Glasgow, Londynie i Manchesterze, a następnie w całej Europie kontynentalnej. Do Polski gwiazda zawita w październiku i zagra dwa koncerty:

  • 24.10 Warszawa, Palladium
  • 25.10 Warszawa, Palldium

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy liczyli na kupno wejściówek na ostatnią chwilę. Oba wydarzenia figurują obecnie jak wyprzedane!