Bodies Drowning Pool w wersji dla... dzieci! Ten cover podbija TikToka!

i

Autor: Screen z YouTube/Drowning Pool Nietypowy cover "Bodies" zespołu Drowning Pool

"Bodies" Drowning Pool w wersji dla... dzieci! Ten cover podbija TikToka!

2023-08-29 12:30

Nu metal ma niezliczoną ilość hymnów. Jednym z najlepszych i z pewnością najbardziej rozpoznawalnych pozostaje kawałek "Bodies" zespołu Drowning Pool. Okazuje się, że pewna grupa postanowiła stworzyć jego wyjątkową wersję. Ta służy teraz do tego, by uczyć młodsze pokolenie... liczenia! Nadaje się do tego perfekcyjnie, prawda?

Gdy człowiek myśli "nu metal", niemal natychmiast stają mu przed oczami takie zespoły, jak Korn, Limp Bizkit, System of a Down, Evanescence, Linkin Park czy Papa Roach. W całej tej wyliczance nie można zapominać o formacji Drowning Pool. Powstała ona w Dallas w Teksasie w 1996 roku, jednak zadebiutowała dopiero pięć lat później. Zespół rozpoczął swoją karierę przełomowym singlem Bodies, który promował jej debiutancki album, Sinner, który ukazał się raptem miesiąc później. Grupa zdobywała coraz większe uznanie i popularność, gdy w sierpniu 2002 roku spotkała ją ogromna tragedia. W wieku zaledwie 30 lat zmarł wokalista Drowning Pool, Dave Williams. Muzyk został znaleziony w autobusie koncertowym zespołu 14 sierpnia 2002 roku. Sekcja zwłok wykazała, że Dave zmarł w wyniku niewydolności serca, spowodowanej kardiomiopatią przerostową, która pozostała nierozpoznana przez całego jego życie.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Uczyć się liczyć na podstawie "Bodies"!

Bodies jest szczególnie charakterystyczny, ze względu na pojawiający się w nim motyw liczenia do czterech. To właśnie ten aspekt postanowili wykorzystać członkowie komediowo-metalowego zespołu Psychostick. Już w 2020 roku tworzył on własną wersję kawałka, która w jakimś stopniu niesie sobą aspekt edukacyjny. Numer, opublikowany pod nazwą Numbers, ale znany też jako I can only count to four, zaczął cieszyć się bardzo dużą popularnością na TikToku, gdy zaczęł tam trendować, po określeniu jej mianem "Najlepszej piosenki o liczeniu dla dzieci". Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdź poniżej!