Bob Rock opowiedział o tym, dlaczego 'St. Anger' jest tak ważnym albumem dla Metalliki

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=6ajl1ABdD8A

Bob Rock opowiedział o tym, dlaczego 'St. Anger' jest tak ważnym albumem dla Metalliki

2022-04-12 13:43

Album 'St. Anger' był najtrudniejszym krążkiem w karierze Metalliki, która w tamtym czasie, zmagała się z wieloma problemami. Z perspektywy czasu, Bob Rock ocenia, że to ważny album dla zespołu, mimo wielu potknięć.

Czas gdy Metallica tworzyła album 'St. Anger', można uznać za najtrudniejszy w całej karierze. To właśnie wtedy z grupy odszedł Jason Newsted, a James Hetfield zmagał się z chorobą alkoholową. Finalnie, zespół wydał album, którego brzmienie nie przypadło wszystkim do gustu. Producent grupy, Bob Rock, który pracował z zespołem od 'Czarnego Albumu'  do 'St. Anger', określił album z czerwoną pięścią na okładce, jako ważne wydawnictwo. Co dokładnie ma na myśli producent?

Co tam w środku gra - Metallica

Bob Rock opowiedział o tym, dlaczego 'St. Anger' jest tak ważnym albumem dla Metalliki

W wywiadzie dla 'Classic Rocka' Bob Rock powiedział:

Byłem tam z nimi jako przyjaciel, pomagałem im się pozbierać do kupy. Ten album był potrzebny, żeby Metallica miała jakąś przyszłość. Myślę, że Anglia i Europa lepiej przyjęły „St. Anger” niż Ameryka, ale to odrębna historia. Nikt nie wiedział, co będzie, siedzieliśmy nad tym, aż skończyliśmy. Moi przyjaciele mieli problemy, a ja próbowałem im pomóc, żeby Metallica się nie rozpadła. Jestem dumny ze wszystkiego, co zrobiliśmy razem, ale pod pewnymi względami to może właśnie praca nad tą płytą okazała się najważniejsza, bo bez niej dziś nie byłoby Metalliki.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu