Blur wraca po 8-letniej przerwie! Nowy album „The Ballad of Darren” już

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Reuben Bastienne Lewis Nowy album Blur już jest!

Blur wraca po 8-letniej przerwie! Nowy album „The Ballad of Darren” już dostępny!

2023-07-21 12:28

Niespełna pół roku po tym jak Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James i Dave Rowntree weszli do studia, by porozmawiać o nagrywaniu nowej płyty Blur, wyczekiwany na całym świecie album "The Ballad of Darren" trafia do rąk fanów.

"The Ballad of Darren" to dziewiąta studyjna płyta Blur i pierwsza od 8 lat. Materiał wyprodukowany przez Jamesa Forda zawiera 10 nowych utworów nagranych w Londynie i Devon wiosną tego roku. Ogłoszenie albumu 18 maja było ogromną niespodzianką dla fanów i zbiegło się w czasie z niewielkim, ale epickim koncertem w Colchester Arts Centre. Jednocześnie ukazał się singiel "The Narcissist", a także zaprezentowano kultową już okładkę albumu ze zdjęciem słynnego brytyjskiego fotografa Martina Parra.

Album "The Ballad of Darren" ukazuje się po triumfalnym weekendzie na stadionie Wembley (8 i 9 lipca), kiedy odbyły się dwa szalenie emocjonalne koncerty Blur.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Wyjątkowy koncert

25 lipca, za pośrednictwem platformy Drift, Blur transmitować będzie koncert, który odbędzie się w Londynie, w Eventim Apollo, Hammersmith. Zorganizowany pod hasłem "blur present The Ballad of Darren" występ będzie pierwszym i jedynym, gdy zespół wykona album w całości na żywo, pozwalając fanom na całym świecie doświadczyć nowej płyty w ramach intymnego, jednorazowego wydarzenia muzycznego.

Bilety i informacje dostępne na stronie wytwórni.

"The Ballad of Darren" to pierwszy album Blur od 8 lat, na którym znalazło się 10 utworów. Materiał, który wyprodukował James Ford, powstawał w studiach w Londynie i Devon. "The Ballad of Darren" to dziewiąty album Blur i następca pogromcy list sprzedaży "The Magic Whip" (2015). Okładkę płyty zdobi zdjęcie brytyjskiego fotografa Martina Parra. Płyta dostępna jest w wersji cyfrowej oraz różnych formatach CD i LP.

Legenda britpopu

Od premiery debiutanckiego albumu "Leisure" w 1991 roku, Blur zrewolucjonizował brzmienie brytyjskiej muzyki popularnej. Zespół umieścił sześć rzędu płyt na szczycie listy sprzedaży na Wyspach, "Parklife" (1994), "The Great Escape" (1995), "Blur" (1997), "13" (1999), "Think Tank" (2003) i "The Magic Whip" (2015), oraz wylansował serię hitów, które znalazły się w top 10 brytyjskiej listy przebojów, by wymienić tylko numery 1, czyli "Country House" i "Beetlebum". Jeden z największych brytyjskich zespołów ostatnich trzech dekad, Blur, wydał osiem albumów studyjnych i zdobył dziesięć nagród NME Awards, sześć nagród Q Awards, pięć nagród BRIT Awards oraz nagrodę Ivor Novello Award. Grupa zagrała na żywo dla tysięcy oddanych fanów na całym świecie.