Blur

i

Autor: Alejandro Godinez/Associated Press/East News

Wiadomości

Blur udostępnił zwiastun filmu dokumentalnego "To the End". Czy będzie można zobaczyć go w Polsce?

W lipcu tego roku do kin trafi film dokumentalny o brytyjskiej formacji Blur, na której czele stoi wokalista Damon Albarn. W sieci pojawił się właśnie zwiastun całości.

Blur udostępnił zwiastun filmu dokumentalnego

Formacja Blur ogłosiła szczegóły dotyczące filmu dokumentalnego zatytułowanego "To The End". Będzie on opowiadał o powrocie grupy po długoletniej przerwie wydawniczej. Przypomnijmy, że w 2023 roku na rynku ukazał się pierwszy, od ośmiu lat, album "The Ballad of Darren".

Całość będzie wyświetlana w kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii od 19 lipca. – Będzie to opowieść o wyjątkowej relacji czterech przyjaciół – i członków zespołu z trzydziestoletnim stażem – Damona Albarna, Grahama Coxona, Alexa Jamesa i Dave'a Rowntree, którzy spotkali się na początku 2023 roku, aby nagrać nowe piosenki przed wyprzedanymi i pierwszymi w historii koncertami na londyńskim stadionie Wembley w lipcu ubiegłego roku – możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej. 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

Film będzie zawierał wykonania najbardziej kultowych i lubianych piosenek w dorobku zespołu, nagrania ze studia nagraniowego czy życia w trasie.

Tak natomiast prezentuje się trailer całości, który zespół udostępnił w swoich mediach społecznościowych:

Damon Albarn: "To prawdopodobnie nasz ostatni koncert"

20 kwietnia tego roku zespół zagrał drugi koncert w ramach festiwalu Coachella. Muzycy zagrali łącznie 13 kompozycji. Kiedy przygotowywali się do wykonania "Tender", ostatniej piosenki tego wieczoru, Albarn zwrócił się do publiczności następującymi słowami: – W duchu przejrzystości i prawdy jest to prawdopodobnie nasz ostatni koncert.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku lider Blur, w wywiadzie dla francuskiego "Les Inrockuptibles", przyznał że jest zaszczycony przyjęciem płyty, tym, że mógł ponownie śpiewać utwory Blur i stanąć na scenie z pozostałymi członkami grupy, ale to wszystko, co działo się wokół formacji to "dla niego za dużo". – Nie mówię, że nie zrobię tego ponownie, to był wspaniały sukces, ale nie zastanawiam się nad przeszłością – dodał Albarn.

Oto najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku:

Listen on Spreaker.