Blue Ridge Rock - pogoda ponownie popsuła szyki! Ewakuacja i odwołane koncerty!

i

Autor: Pixabay Odwołanie Blue Ridge Rock z powodu warunków atmosferycznych

Blue Ridge Rock Festival - pogoda ponownie popsuła szyki! Ewakuacja i odwołanie festiwalu

2023-09-11 9:27

Zdecydowanie można już stwierdzić, że festiwalowy czas za nami. Lato chyli się ku końcowi, za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się astronomiczna jesień. Nie da się niestety ukryć, że w tym roku pogoda nie była szczególna łaskawa dla organizatorów festiwali i ich uczestników. Jakiś czas temu pisaliśmy o problemach na Wacken Open Air - jeszcze większe kłopoty miały miejsce na Blue Ridge Rock Festival...

Tegoroczna edycja Blue Ridge Rock Festiva; miała odbywać się w dniach 7-10 września w Alton w stanie Wirginia, na terenie tamtejszego toru wyścigowego Virginia International Raceway. Niestety, organizatorzy od samego początku musieli zmagać się z przeciwnościami. Już w piątek pisaliśmy, iż ze względów zdrowotnych swój udział w wydarzeniu odwołał Till Lindemann, który miał wystąpić jako headliner tego wieczoru. Najgorsze jednak miało dopiero nadejść i to ze strony przeciwnika, z którym nie da się walczyć...

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Blue Ridge Rock - odwołanie festiwalu z powodu pogody

Już pierwszego dnia odwołanych zostało kilka wieczornych koncertów, ze względu na burzę, która nawiedziła teren. Sytuacja pogodowa powtórzyła się następnego dnia i w sobotę przybrała na sile na tyle, że organizatorzy zdecydowali się odwołać pozostałe dwa dni festiwalu i przeprowadzić ewakuację!

Fani nie kryli rozczarowania, nie tyle samą decyzją, co tym, co działo się od samego początku na Blue Ridge Rock i jak przeprowadzona została sama ewakuacja. Powtarzają się głosy, wskazujące na to, że pogoda była szczególnie nie do przewidzenia, a fale upałów występowały na zmianę z gwałtownymi burzami. Część festiwalowiczów pisze także, iż miała duże problemy z opuszczeniem terenu.

Organizatorzy wydali oświadczenie

W opublikowanym oświadczeniu organizatorzy nie kryli żalu całą sytuacją. Warto pamiętać, iż wydarzenie zostało całkowicie wyprzedane i szacowano, że weźmie w nim udział aż 50 tysięcy fanów ciężkiego brzmienia. W poście wyrażono nie tylko smutek i ból takim obrotem sytuacji, ale także zapewniono, że wszystkie środki za odwołane dwa dni festiwalu zostaną zwrócone, a szczegóły na ten temat pojawią się w oficjalnych social mediach Blue Ridge Rock Festival na dniach.

Rozumiemy rozczarowanie, jakie powoduje nasza decyzja, i ogromnie podzielamy Wasz smutek. Proszę pamiętajcie, że ta decyzja została podjęta z najwyższym uwzględnieniem wszystkich zaangażowanych osób, a teraz skupiamy się na wspieraniu tych z Was, którzy nadal są na miejscu. Pilnie pracujemy, aby podać szczegóły zwrotu pieniędzy i udostępnimy te informacje na początku tygodnia, kiedy firma zostanie ponownie otwarta. Tymczasem zachęcamy do zachowania bezpieczeństwa i dbania o siebie nawzajem. To bardzo bolesny obrót wydarzeń w kontekście tego, co miał być tak wyjątkowym weekendem. W ciągu najbliższych kilku dni ujawnimy jeszcze więcej. Bądźcie pewni, że zatroszczymy się o Was pomimo tych trudnych okoliczności - brzmi fragment opublikowanego oświadczenia.