Męskie Granie 2023 za nami! Sobotnie koncerty zostały skrócone, a publiczność ewakuowana

i

Autor: Materiały prasowe - micpaw 14. finał Męskiego Grania już za nami!

Męskie Granie 2023 za nami! Sobotnie koncerty zostały skrócone, a publiczność ewakuowana

2023-08-27 8:58

Dwa dni koncertów, kilkudziesięciu najlepszych polskich artystów i tysiące widzów podczas sobotniej transmisji w Internecie – za nami 14. finał trasy festiwalowej Męskie Granie. Na zakończenie sponsorowanego przez markę Żywiec projektu wystąpili m.in. Daria Zawiałow, Paktofonika: Retrospekcje, Ralph Kaminski i Męskie Granie Przestawia: Nosowska – Król. Niestety, ze względu na burzę, sobotnie koncerty musiały zostać skrócone.

14. edycja Męskiego Grania przeszła właśnie do historii. W tym roku jedyna trasa festiwalowa w Polsce odwiedziła siedem miast, w których odbyło się w sumie ponad 140 koncertów. Te 14 dni koncertowych to miesiące przygotowań, ustaleń i tysiące godzin pracy. O to, by Męskie Granie wciąż mogło kreować polską scenę muzyczną i zachwycać publiczność niebanalnymi artystycznymi projektami dba kilkusetosobowa ekipa – od artystów, przez event managerów, realizatorów obrazu i dźwięku, aż po dział komunikacji, social mediów i zespół HoReCa. To dzięki ich zaangażowaniu powstaje wydarzenie, na którym już od 2010 roku każdego lata bawią się tysiące fanów najlepszej polskiej muzyki.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Dwa dni, dwie sceny

Męskie Granie słynie z muzycznego eklektyzmu, a na scenach projektu można usłyszeć niezwykle zróżnicowany program artystyczny. Podobnie było podczas wielkiego finału w Żywcu. W piątek na Scenie Głównej zagrali: Rat Kru x Kombii, Piotr Zioła, Kacperczyk, Maria Peszek, do której dołączyła Mery Spolsky, a także Brodka oraz stworzony z myślą o tegorocznej trasie format Męskie Granie Przestawia. Podczas tej edycji odpowiadali za niego Nosowska i Król, którzy wspólnie z Michałem Fox Królem przygotowali absolutnie wyjątkowy program na piątkowe wieczory. Muzycy udowodnili, że są mistrzami zabawy konwencją, grając nie tylko swoje utwory jak m.in. „Te smaki i zapachy” czy „Ja pas!”, ale także poprzednie single Męskiego Grania, a nawet… cover Nirvany oraz „Szklanki” Young Leosi. Wiele emocji czekało w piątek także na Scenie Ż, na której zaprezentowali się: Potock, Faustyna Maciejczuk, Holden, Błoto: Hip Hop Special, Kuban, Mery Spolsky i The Dumplings.

Publiczność doskonale bawiła się również podczas sobotniego wielkiego finału. Tego dnia na Scenie Ż wystąpili: Nita, LXS feat. Oskar83, Wojtek Sokół, Musiałowski, Dawid Tyszkowski i Kaśka Sochacka. Na Scenie Głównej zaprezentowali się: projekt Beztrosko: Zalia, Dominika Płonka, Julia Rocka, Julia Pośnik, Frank Leen, Ignacy, Lackluster, a także Ralph Kaminski, Paktofonika: Retrospekcje, Mrozu, z którym gościnnie wystąpili Daria Zawiałow i Vito Bambino oraz Daria Zawiałow. Niestety, ze względu na warunki pogodowe po raz ostatni nie mogła wystąpić na żywo Męskie Granie Orkiestra, przez wielu uznawana za jedną z najlepszych w historii trasy. W tym roku w jej składzie znaleźli się: Igo, Mrozu, Vito Bambino oraz Bartek Królik, Marek Piotrowski, Adam Bieranowski, Jerzy Markuszewski, Bogusz Wekka, Kacper Sędek, Artur Twarowski, Jakub Jaworski, Michał Szafraniec, Przemek Kostrzewa, Marcin Gańko, Ola Nowak, Jusia Jarzębińska, Martyna Szczepaniak i Aleksandra Piśniak „Udoo”. Jak co roku, finałowy koncert w Żywcu fani Męskiego Grania mogli oglądać w Internecie na oficjalnych kanałach projektu.

Premiera płyty Męskie Granie 2023!

Męskie Granie tradycyjnie już zakończyło się w ostatni wakacyjny weekend, ale 17 listopada odbędzie się premiera płyty z tegorocznej trasy.

Niespodziewany finał

Niestety, dobrej zabawy nie pozwoliła dokończyć pogoda. W ten weekend na terenie Małopolski szalały burze i ulewy i to one doprowadziły do zupełnie nieoczekiwanej sytuacji. Tuż po koncercie Darii Zawiałow, przerwana została transmisja na żywo. Niedługo później w social mediach Męskiego Grania pojawił się oficjalny komunikat, informujący o tym, iż podjęto decyzję o odwołaniu pozostałych występów, w tym koncertu Orkiestry i przeprowadzono ewakuację publiczności. Zapewniono już także, iż wydarzenie nie zostanie dokończone w innym terminie.

Listen on Spreaker.