Black Radio ruszają w trasę ALTERLEGO! Daty, miasta, bilety na pokazy

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Piotr Osak Black Radio ruszają w trasę ALTERLEGO! Daty, miasta, bilety na pokazy

Black Radio ruszają w trasę ALTERLEGO! Daty, miasta, bilety na pokazy

2023-10-16 14:57

Łodzianie łączą siły z zaprzyjaźnionymi zespołami: Cinemon, Francis Tuan oraz Pozory, aby wspólnie podbić serca fanów gitarowych brzmień w Polsce. Ich wspólna trasa koncertowa rusza już za moment!

Najnowszy album Black Radio został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów muzyki rockowej jak i dziennikarzy muzycznych. 

Po sukcesie wydawniczym Black Radio rozpoczynają trasę koncertową promującą swój najnowszy materiał. Jeszcze w tym roku zespół odwiedzi z albumem Black Radio 5 miast: Warszawę, Łódź, Wrocław, Kraków oraz Poznań. Cztery pierwsze miejscowości wejdą w skład wyjątkowej trasy ALTERLEGO, gdzie obok Black Radio na jednej scenie wystąpią zespoły: Cinemon, Francis Tuan oraz Pozory.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

To było moje marzenie — żeby do wspólnej trasy zaprosić interesujące, oryginalne kapele z różnych polskich miast i wspólnie wypełnić je muzyką. Na przestrzeni lat udało nam się poznać ciekawych artystów, z którymi z przyjemnością moglibyśmy dzielić scenę, trzy takie zespoły wystąpią z nami podczas trasy ALTERLEGO. Dlaczego ALTERLEGO? Bo budujemy wspólnie, chcemy zintegrować naszą publiczność w różnych miejscach Polski i dać uczestnikom koncertów dobry, treściwy, ale też różnorodny festiwal. Każdy zespół ma swój kształt i muzyczny kolor, z tych klocków budujemy mosty pomiędzy naszymi miastami. Jestem bardzo szczęśliwy, że projekt ALTERLEGO nareszcie dochodzi do skutku i nie mogę się doczekać tych koncertów! — komentuje Dawid Wajszczyk, lider zespołu Black Radio.

Alterlego Tour

ALTERLEGO to zupełnie nowy, obwoźny festiwal na mapie alternatywnego grania nad Wisłą. Cztery zespoły z czterech miast, cztery style i temperamenty. Łączy je to, że bawią się swoją muzyką jak kolorowymi klockami, jednocześnie konsekwentnie budują nową scenę gitarowej alternatywy. Jeśli chcecie posłuchać świeżego grania, bez produkcyjnego pudru i podpowiedzi algorytmów, na ALTERLEGO dostaniecie w pakiecie cały zestaw. Black Radio, Cinemon, Francis Tuan i Pozory już od ładnych paru lat robią zamieszanie w polskim podziemiu, zaskakując nowymi albumami i singlami. Ich muzyka bywa zarówno fantazyjna, jak i chropowata – kierunek dyktuje wyobraźnia, zupełnie jak przy konstruowaniu budowli z klocków. Wpadajcie razem z nimi zbudować ten muzyczny wieczór! Chcesz spotkać ludzi takich jak Ty, dla których energia i autentyczność to nieodłączne elementy każdego koncertu? ALTERLEGO jest właśnie dla Ciebie!

  • ALTERLEGO w Warszawie - 27.10.2023
  • ALTERLEGO w Łodzi - 28.10.2023
  • ALTERLEGO we Wrocławiu - 02.12.2023
  • ALTERLEGO w Krakowie - 03.12.2023

Dodatkowo Black Radio zagrają również wyjątkowy koncert podczas drugiej edycji showcase’u wytwórni 33 Records - 33 Showcase, gdzie wystąpią jako laureaci zeszłorocznego konkursu na kontrakt z poznańską wytwórnią. Oprócz nich 25 listopada na dwóch scenach Lokum Stonewall w Poznaniu wystąpią także: mona polaski, IKSY, The Goldbricks oraz Marek Niedzielski! Dodatkowo czeka Was część konferencyjna z wyjątkowymi gośćmi z branży muzycznej oraz rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu na kontrakt z 33 Records.