Black Pumas powraca z długo oczekiwanym drugim krążkiem!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy album Black Pumas

Black Pumas powraca z długo oczekiwanym drugim krążkiem!

2023-08-22 14:56

Nominowany do nagrody GRAMMY duet Black Pumas wznosi swój charakterystyczny kunszt na nowe wyżyny w singlu "More Than A Love Song”. To pierwszy utwór zwiastujący długo oczekiwany drugi album grupy z Austin - "Chronicles of a Diamond", który ukaże się 27 października nakładem ATO Records.

Zdobywając imponującą liczbę siedmiu nominacji do nagrody Grammy (w tym za album roku), wokalista / autor tekstów Eric Burton i gitarzysta / producent Adrian Quesada po raz kolejny wykorzystują swoją unikatową chemię w "More Than a Love Song".

"More Than A Love Song", którego współautorami są Burton i Quesada, został wyprodukowany przez Quesadę i współprodukowany przez Burtona, a dodatkową produkcją zajął się zdobywca nagrody Grammy John Congleton.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

"More Than a Love Song" to przesłanie, które zapożyczyłem od mojego wujka Steve'a. Jako autor tekstów i opiekun, słuchał moich piosenek z daleka i jeśli miałem szczęście, miał dla mnie wskazówkę lub dwie. "Życie to coś więcej niż piosenka miłosna” - mówi Burton.

Teledysk i zapowiedź płyty

Nakręcony w Los Angeles teledysk do "More Than A Love Song" został wyreżyserowany przez Giraffe Studios (Juliana i Nicole Giraffe, które mają na swoim koncie współpracę między innymi z Sharon Van Etten). Klip wywołuje uczucie radości, nadziei i wspólnoty - tematy widoczne również w piosence - przybliżając piękno i obfitość, które otaczają nas w naszym codziennym życiu. 

„Chronicles of a Diamond” ożywia wyjątkową wizję zespołu z większą mocą, pasją i śmiałą oryginalnością niż kiedykolwiek wcześniej. Wyprodukowany przez Quesadę i zmiksowany głównie przez sześciokrotnego zdobywcę nagrody Grammy Shawna Everetta (Alabama Shakes, The War on Drugs), dziesięciopiosenkowy krążek ukazuje Burtona w roli współproducenta i wnosi jego swobodną muzykalność do każdego utworu. Pełna tracklista znajduje się poniżej.

  1. MORE THAN A LOVE SONG
  2. ICE CREAM (PAY PHONE)
  3. MRS. POSTMAN
  4. CHRONICLES OF A DIAMOND
  5. ANGEL
  6. HELLO
  7. SAUVIGNON
  8. TOMORROW
  9. GEMINI SUN
  10. ROCK AND ROLL

O Black Pumas

Po wydaniu ich debiutu w 2019 r., Rolling Stone nazwał Black Pumas "psychodeliczno-soulową siłą", podczas gdy Pitchfork stwierdził, że "posiadając głos, który może z łatwością wślizgnąć się w nurt, Burton nadaje elegancką elastyczność ciasno ułożonym produkcjom Quesady" i "wyraźnie unikają pułapek, które nękają dobrze zamierzone płyty retro-soul, faworyzując wyczucie nad autentycznością, grając tyle samo dla głowy, co dla serca". NME zachwycał się: "nietrudno zrozumieć, dlaczego ich atrakcyjność jest tak uniwersalna; ich brzmienie jest punktem środkowym między Motown a hip hopem ze wschodniego wybrzeża - mariażem mistrzowskiej produkcji i kultowych melodii, które są  zarówno klasyczne, jak i aktualne".

Black Pumas wywarli duży wpływ na kulturę. Ich przebojowy singiel "Colors" to certyfikowany na złoto hymn, który zgromadził ponad 450 milionów streamów, a także osiągnął pozycję nr 1 w AAA Radio. Ich błyskawiczny wzrost popularności sprawił, że grali porywające koncerty na wielu wyprzedanych trasach koncertowych w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie, a także występowali na rozdaniu nagród GRAMMY i inauguracji prezydenta Bidena, wielokrotnie występowali w telewizji i zdobyli nagrodę Emerging Act of the Year od Americana Music Association w 2020 roku.