Björk zawsze zaskakuje, ale teraz sięgnęła nieba! ponad 800 dronów w ramach oprawy koncertu

i

Autor: Twitter

Björk zawsze zaskakuje, ale teraz sięgnęła nieba! ponad 800 dronów w ramach oprawy koncertu

2023-04-18 12:30

Ta artystka przyzwyczaiła nas do tego, że każde jej kolejne wcielenie jest fascynujące. Jednak w przypadku każdego artysty w pewnym momencie nawet najbardziej wyszukane dziwactwo może się opatrzyć i zaczynamy stwierdzać: „ech, powtarza się”. U Björk takie zjawisko nie występuje. Podczas swojego występu 16 kwietnia na festiwalu Coachella wprawiła publiczność w osłupienie.

Wokalistka występuje obecnie z towarzyszeniem orkiestry co już samo w sobie stanowi piękne widowisko. Ci, którzy śledzą jej karierę wiedzą doskonale, że traktuje także samą siebie jako tworzywo artystyczne, stąd kostiumy, makijaże dosłownie nie z tego świata. Opisując tegoroczne występy artystka wspominała, że postara się zachować umiar i prostotę. Wykorzystanie ponad 800 dronów do stworzenia ruchomej świetlnej ilustracji do muzyki to umiar? Ciekawi jesteśmy jak wygląda „full service”.

W poście na swoim Instagramie artystka napisała, że ogromnie się cieszyła z takiej możliwości i podzieliła się pięknymi zdjęciami z koncertu. Jej występ miał być transmitowany przez festiwal, niestety jednak w ostatniej chwili decyzją organizatorów zostało to odwołane.

View this post on Instagram
A post shared by Björk (@bjork)

W tym roku polska publiczność będzie mogła się cieszyć muzyką artystki na żywo. Björk wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie 18 listopada. Nie wiemy, czy przywiezie ze sobą drony, jednak już teraz możecie je zobaczyć na nagraniach oczarowanej publiczności festiwalu Coachella.

Björk zagra w Polsce w 2023 roku! Koncerty rock i alternatywa