Billie Eilish

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Billie Eilish prezentuje wyreżyserowany przez siebie teledysk do „CHIHIRO”

2024-06-07 15:12

Artystka promuje doceniony przez fanów trzeci album „HIT ME HARD AND SOFT”.

Billie Eilish udostępniła teledysk do piosenki „CHIHIRO”. Utwór pochodzi z jej trzeciego i jednocześnie najlepiej sprzedającego się, a także docenionego przez krytyków albumu „HIT ME HARD AND SOFT”.

Artystka sama wyreżyserowała klip, przedstawiając w nim senną narrację, w której długie, ciemne korytarze i zamykające się drzwi symbolizują różne zakamarki umysłu. Billie wraz z partnerującym jej na ekranie Natem Wolffem są na siebie skazani. Para szarpie się i przepycha, pokazując najgłębsze uczucia strachu, miłości lub pożądania, które bez względu na to, jak bardzo staramy się uciec, nieuchronnie nas doganiają.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Wielki sukces Billie Eilish

„HIT ME HARD AND SOFT” notuje imponujące wyniki. Album zgromadził już ponad miliard streamów i wspiął się na szczyt zestawień w 25 krajach. W pierwszym tygodniu „HIT ME HARD AND SOFT” oficjalnie przeskoczyło wyniki poprzedniego krążka gwiazdy, osiągając w samych Stanach Zjednoczonych sprzedaż na poziomie 339 tys., do czego doszło jeszcze 90 tys. winyli. Tym samym Eilish zaliczyła najlepszy debiut w swojej karierze i jedną z zaledwie dwóch artystek, które w ostatnich ośmiu latach przekroczyły w pierwszym tygodniu sprzedaży liczbę 300 tys. egzemplarzy. Billie jest także pierwszą solową artystką, mogącą pochwalić się tym, że aż trzy piosenki z jej płyty („LUNCH”, „CHIHIRO” i „BIRDS OF A FEATHER”) zyskiwały co najmniej 8 mln streamów dziennie w pierwszym tygodniu. „CHIHIRO” zadebiutował w Top 15 na liście Billboard Hot 100, stając się jednocześnie utworem, który najszybciej w historii osiągnął 100 mln streamów na Spotify.

Billie Eilish na dwóch koncertach w Krakowie w przyszłym roku

Jesienią Billie Eilish zainauguruje północnoamerykańską część „HIT ME HARD AND SOFT: THE TOUR”. W ramach trasy koncertowej artystka dotrze także do Europy, w tym do Polski. 3 i 4 czerwca 2025 Eilish da dwa koncerty w Tauron Arenie Kraków. Pełną rozpiskę trasy i bilety na koncerty można znaleźć na oficjalnej stronie gwiazdy.

Oto nasze TOP 5 albumów Bon Jovi: