Beyonce-Paul McCartney

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Beyoncé nagrała cover klasyka The Beatles! Paul McCartney skomentował nową wersję

2024-04-05 10:58

Beyoncé to z pewnością jedna z największych współczesnych artystek solowych. Gwiazda wydała w piątek 29 marca swój najnowszy album, drugą odsłonę muzycznej trylogii, którą zapoczątkował wydany w 2022 roku krążek "Renaissance". "Akt II" nosi tytuł "Cowboy Carter" i muzycznie utrzymany jest w klimacie country, a do tego na projekt trafił zaskakujący cover jednego z klasyków The Beatles! Teraz nową wersję skomentował Paul McCartney!

Beyoncé to obecnie jedna z największych artystek solowych na świecie. Karierę rozpoczynała w zespole Destiny's Child, w 2003 roku zaś światło dzienne ujrzał jej pierwszy autorski album, zatytułowany Dangerously in Love. Obecnie gwiazda ma na koncie osiem wydawnictw solowych, z czego najnowsze to Cowboy Carter, które ujrzało światło dzienne w piątek 29 marca. Płyta ta jest "drugim aktem" muzycznej trylogii Beyoncé, która zapoczątkowana została w 2022 roku, wraz z wydaniem albumu Renaissance. Najnowszy projekt artystki utrzymany jest w klimacie country, złożyło się na niego aż 27 kompozycji, w tym duety z Miley Cyrus, Post Malone, Willie Nelsonem czy Lindą Martell. Na płytę trafiło także kilka coverów, a jeden z nich wzbudził szczególny rozgłos.

ESKA ROCK: Dzień, w którym The Beatles zagrali razem po raz ostatni. 55 lat od słynnego występu na dachu

The Beatles w wersji Beyoncé!

Drugi utwór na trackliście nosi tytuł Blackbiird i jeszcze przed premierą płyty mówiło się, że mamy tu do czynienia z coverem jednego z najbardziej klasycznych utworów The Beatles, czyli Blackbird. Kompozycja pochodzi z zupełnie legendarnego tzw. "Białego Albumu", a jej autorami są John Lennon i Paul McCartney, który w oryginale śpiewa główny wokal. Piosenka została zainspirowana napięciami rasowymi, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 60. po morderstwie Martina Luthera Kinga Jr.

Cover Beyoncé zachowuje charakterystyczną partię gitary oraz oryginalny tekst - posłuchaj klasyka w nowym wydaniu poniżej!

Paul McCartney o "Blackbird" w wersji Beyoncé!

Teraz, tydzień po premierze nowej płyty artystki, głos w sprawie coveru zabrał McCartney. Muzyk zamieścił wpis w swoich social mediach, w którym pisze, że cover bardzo mu się podoba i w piękny sposób wzmacnia i przypomina przesłanie oryginału. Paul przyznał, że wyraził zgodę na nagranie nowej wersji, a nawet, że miał okazję rozmawiać z Beyoncé za pośrednictwem FaceTime. Podczas spotkania gwiazda miała podziękować za błogosławieństwo nad stworzeniem coveru, sam McCartney nazwał jej interpretację Blackbird "zabójczą".

Poniżej sprawdź najlepsze utwory, napisane dla The Beatles przez Paula McCartneya!