Bastille - płyta Give Me The Future zaskakuje brzmieniem! Ten album ma HITY!

i

Autor: Sarah Louise Bennett / Universal Music Poland Bastille - płyta Give Me The Future zaskakuje brzmieniem! Ten album ma HITY!

Bastille w Warszawie! Szczegóły koncertu

2022-02-22 14:48

Uwielbiany w Polsce zespół powraca z nową, futurystyczną płytą! Bastille zagrają 22 listopada 2022 w warszawskim COS Torwar.

Po serii radiowych przebojów, takich jak „Pompeii” czy „Things We Lost In The Fire”, dla Bastille przyszedł czas na nowy rozdział.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Mroczna firma technologiczna. Przyszłość science fiction, która już istnieje. Zacieranie granic między światem rzeczywistym i wirtualnym. „Give Me The Future”, szalenie ambitny, nowy album Bastille, to hołd dla czasów technologii i przebłysk tego, co może nadejść. Co dziwne, autor tekstów, Dan Smith, wpadł na ten pomysł przed pandemią. Album był już w toku, a zespół po raz pierwszy od ośmiu lat przerwał trasę koncertową, kiedy świat się zamknął, zmuszając do interakcji wyłącznie za pośrednictwem ekranów. – Pisaliśmy piosenki w dziwnym czasie, gdy wszyscy tkwili w domu, przyklejeni do ekranów – mówi Dan.

Future Inc, fikcyjny, ale znany gigant technologiczny, wynalazł Futurescape, urządzenie, które pozwala użytkownikom wirtualnie realizować swoje marzenia. Fani mieli okazję przekonać się, jak działa, w teledysku do euforycznego singla „Distorted Light Beam” i jego ekscytującej kontynuacji „Thelma & Louise”.

Podczas kampanii albumu Bastille współpracuje z prawdziwymi firmami technologicznymi i zatrudnia sztuczną inteligencję, by zniekształcać to, co jest prawdziwe, a co nie. – Zawsze podziwiałem artystów, którzy potrafią wykreować świat wokół albumu – mówi Dan. – To fanatyk filmowy we mnie. Wszystko, począwszy od grafiki i teledysków, a skończywszy na technologii i sposobie wykonania albumu na żywo, będzie ze sobą powiązane.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu