Basista Spinal Tap atakuje Barbie. Nie ma dla niej litości!

i

Autor: Px Here / materiały promocyjne

Basista Spinal Tap atakuje Barbie. Nie ma dla niej litości!

2023-09-19 13:37

Jeżeli do tej pory jakimś cudem udało Wam się nie zobaczyć filmu „Spinal Tap” to oczywiście polecamy nadrobić. Derek Smalls to basista fikcyjnej rockowej kapeli, który po sukcesie filmu grał w wielu projektach. Grać potrafi naprawdę, a tym razem wypuścił singiel, w którym rozprawia się z wszechobecną różowością popularnej lalki.

W ciągu ostatniego roku praktycznie nie dało się opędzić od promocji filmu o słynnej lalce. Nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany jej uniwersum, pojawiała się dosłownie wszędzie, także z powodu rekordowego budżetu i jeszcze większych zysków. Trzeba oddać cesarzowi co cesarskie, że promotorzy filmu spisali się na medal. Margot Robbie jako Barbie oraz Ryan Goslingw roli Kena byli dosłownie wszędzie. Na tyle „wszędzie”, że Smalls nie wytrzymał i nagrał kawałek o tym, że trzeba zniszczyć Barbie.

Jeśli znacie humor filmu „Spinal Tap” i persony Smallsa, która jest uosobieniem wąsatego, kipiącego testosteronem basisty hard rock/heavy metalowego przełomu lat 70-tych i 80-tych, to nie zdziwi was przekaz kawałka. A jeśli tego humoru nie znacie, za to macie dosyć nadmiaru cukierkowego różu w okolicy, ta piosenka też jest dla Was.

„Tak jak nowy drink od Pepto*,przedawkowaliśmy róż.Trzeba zniszczyć Barbie!”

*Pepto-Bismol – popularne w USA lekarstwo sprzedawane bez recepty. Stosowane w przypadkach biegunki, niestrawności i bólu żołądka. Pakowane w charakterystyczne różowe butelki.

Skąd tyle nienawiści muzyka do tej konkretnej lalki? Odpowiedź cytuje Brooklyn Vegan.

- Ostatni rok spędziłem będąc ambasadorem BreugelCoin, holenderskiej kryptowaluty. Śledziłem wiadomości częściej niż zwykle i zostałem zbombardowany tym całym „Barbie” syfem – komentuje Smalls – Nie wiem co mnie bardziej wkurzało, ale trudno napisać kawałek o kryptowalutach. Za to wszechogarniający róż zdecydowanie zasługiwał na uwagę i wtedy wchodzę ja.

Chciałoby się dodać: „cały na biało”, ale w wypadku Dereka Smallsa to będzie raczej „cały w skórach i ćwiekach”. Wszystkim, którzy mają zdecydowany przesyt różowym kolorem oraz estetyką słynnej lalki, polecamy także zapomniany dziś przebój „Załóż róż” Agnieszki Chylińskiej. Choć w kontekście jej kariery w TV oraz muzyce popularnej… brzmi on po latach dość auto-ironicznie, ale to już zupełnie inna historia.

Natomiast w ramach „dawki przypominającej” zarówno dla antyfanów Barbie jak i tych, którym piosenka „Must crush Barbie” się spodobała mamy wizualizację literalnego potraktowania słów kawałka. Powstało w ramach pracy kanału „Crushit” na YouTube, który potraktował zabawkę prasą hydrauliczną.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka