Gene Simmons / KISS

i

Autor: Rex Features/East News

Basista Kiss szczerze o młodych zespołach. "Nie dostaną takiej szansy, jak my"

2022-05-30 11:02

Gene Simmons ponownie podkreśla, że rock jest martwy, a młodzi słuchają dzisiaj całkowicie innych rzeczy. W wywiadzie zdradził jakie kapele są dla niego najbardziej interesujące i tłumaczy, dlaczego nowe zespoły nie dostaną takiej szansy, jak Kiss.

Gene Simmons to postać w świecie muzyki, której chyba nie trzeba przedstawiać. The Demon, basista i współzałożyciel hard rockowego zespołu Kiss oraz laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. Metal Hammer Golden Gods Awards w kategorii "Legenda". Wspólnie ze swoją kapelą już 3 czerwca 2022 rozgrzeje polską publiczność w łódzkiej Atlas Arenie. To będzie kolejny punkt na trasie "End Of the Road", która wystartowała 31 stycznia 2019 roku. Z tej okazji basista udzielił wywiadu dla serwisu Spin, w którym wypowiedział się nie tylko o samych koncertach, ale również na temat świeżo upieczonych zespołów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tobias Forge (Ghost): "ABBA zasługuje na Nagrodę Nobla!"

Co tam w środku gra - Metallica

Gene Simmons twierdzi, że nikt nie dostanie takiej szansy, jak Kiss

Basista Kiss ma w zwyczaju mówić, że prawdziwy rock się już skończył i jest martwy. Nie inaczej było w przypadku wywiadu dla portalu Spin. Wspomina, że młodzi wolą słuchać EDM i utwory w stylu Tame Impala, którego akurat bardzo lubi. Jeżeli chodzi o interesujące kapele wskazuje również na Ghost. Jego zdaniem jest kilka perełek w tej branży, ale żadna nie może liczyć na to, co Kiss. Zgadzacie się z muzykiem?

"Rock jest martwy. Dzieciaki słuchają EDM i rzeczy w stylu Tame Impala, które akurat całkiem lubię. Ghost jest interesujący. Są dobre zespoły, ale nie dostaną takiej szansy, jak my. Nie mają wytwórni, która rozwiesza im plakaty, daje bezzwrotne zaliczki, żebyś mógł się w pełni poświęcić muzyce. Jak możesz to robić oddając swoją muzykę za kilka centów za odsłuch? Jak z tego zapłacisz za mieszkanie? Jak kupisz paliwo? Jest to błędny krąg: jesteśmy młodym zespołem, nie zarabiamy pieniędzy, nikt nas nie zna. Oddajmy więc naszą muzykę za darmo to może będziemy mieli fanów, żeby zagrać w klubie i pojechać do innego miasta." - powiedział Gene Simmons

Sonda
Byłeś/łaś kiedyś na koncercie KISS?

Kiss na koncercie w Polsce 2022 - data, miejsce, bilety

Zespół KISS jest znany ze swoich charakterystycznych i niesamowitych występów. Band od dziesięcioleci udowadnia, że daje najbardziej kultowe i rock’n’rollowe koncerty na żywo. Z tego między innymi powodu Rock and Roll Hall of Fame zaliczyło KISS do najważniejszych wykonawców w historii. Teraz legendarna drużyna jest w trasie, a polski przystanek światowego tournée zaplanowano na 3 czerwca 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Szczegóły i bilety znajdziecie na stronie atlasarena.pl.