Basia Trzetrzelewska wyrusza w minitrasę po Polsce! [DATY, MIEJSCA, BILETY]

i

Autor: AKPA Basia Trzetrzelewska zagra w trzech miastach w Polsce

Basia Trzetrzelewska wyrusza w minitrasę po Polsce! [DATY, MIEJSCA, BILETY]

2023-01-03 13:58

Wielka gratka dla fanów smooth jazzu! W drugiej połowie stycznia 2023, Basia Trzetrzelewska wystąpi w Warszawie, Łodzi oraz Gdańsku. Polska artystka o światowej sławie zaprezentuje swoje najważniejsze utwory, w tym materiał z najnowszego albumu studyjnego "Butterflies". Bilety na koncert w Warszawie zostały całkowicie wyprzedane. Fani Basi wciąż mogą zagwarantować sobie udział w koncertach, które odbędą się w Łodzi oraz Gdańsku.

Basia Trzetrzelewska, polska wokalistka mieszkająca w Wielkiej Brytanii, wykonuje muzykę będącą fuzją jazzu, popu, jak również brazylijskich i latynoskich rytmów, połączonych z R&B i rockiem. Jej dotychczasowe albumy ‘Time and Tide’, ‘London Warsaw New York’, ‘The Sweetest Illusion’, ‘It’s That Girl Again’ oraz „Butterflies” osiągnęły międzynarodowy sukces.Początki scenicznej kariery Basi i Danny'ego White'a sięgają 1984 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album brytyjskiej formacji Matt Bianco (współtworzonej przez Danny'ego) - "Whose Side Are You On?", w którego nagraniu wzięła udział również Basia. Wkrótce Basia i Danny opuścili Matt Bianco, by zająć się solową karierą wokalistki. Duet powrócił tymczasowo do zespołu w roku 2003, czego efektem był wydana rok później płyta "Matt's Mood".

Światowa kariera Basi Trzetrzelewskiej

W 2018 roku, po dziewięciu latach przerwy, światło dzienne ujrzał piąty studyjny album Basi, zatytułowany "Butterflies". Płytę promował singiel "Matteo", będący klasycznym wcieleniem Basi - energiczną sambą z domieszką kołyszącej melodii, niesionej w rytm perkusji oraz hiszpańskiej gitary. Na płycie znalazły się również m.in. swingujący "Bubble" oraz spokojny utwór "Butterfly", w którym optymizm Basi idealnie współgra z wyrazistą grą na fortepianie Danny’ego White’a. Utworem "No Heartache" Basia skłoniła się z kolei w kierunku muzyki funk, a kompozycją “Where’s Your Pride” w stronę rocka początku lat 60. Na krążku nie zabrakło również pięknych ballad, jak chociażby głęboko emocjonalnej “Liang and Zhu”. Napisane przez Basię teksty na płytę "Butterflies" to historie o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, nawiązujące do motywów wewnętrznej wolności i otwartości. Basia i Danny White od lat tworzą wyjątkowe brzmienie, dzięki któremu każdy ich album jest starannie przygotowanym i wyczekiwanym przez fanów wydawnictwem. Nie inaczej było w przypadku "Butterflies".

W 2013 roku Basia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaką honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministerstwo Kultury. W 2017 roku Basia otrzymała również Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” od polskiego Ministerstwa Kultury za swoje osiągnięcia artystyczne.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Basia Trzetrzelewska na trzech koncertach w Polsce! To wspaniała okazja!

W drugiej połowie stycznia 2023, Basia Trzetrzelewska wystąpi w Warszawie, Łodzi oraz Gdańsku. Polska artystka o światowej sławie zaprezentuje swoje najważniejsze utwory, w tym materiał z najnowszego albumu studyjnego "Butterflies". Bilety na koncert w Warszawie zostały całkowicie wyprzedane. Fani Basi wciąż mogą zagwarantować sobie udział w koncertach, które odbędą się w Łodzi oraz Gdańsku.

  • 20 stycznia, Klub Stodoła, Warszawa (SOLD OUT)
  • 21 stycznia, Klub Wytwórnia, Łódź
  • 22 stycznia, Stary Maneż, Gdańsk

Bilety na koncerty Basi Trzetrzelewskiej w Łodzi oraz Gdańsku są dostępne w sprzedaży internetowej: www.ticketclub.pl.