Axl Rose śpiewa klasyczny numer Led Zeppelin! Zobacz BARDZO wczesne nagranie z wokalistą Guns N' Roses w roli głównej!

i

Autor: GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News/Materiały prasowe Axl Rose śpiewa kultowy numer Led Zeppelin na wideo z 1986 roku

Axl Rose śpiewający legendarny utwór Led Zeppelin! Sprawdź BARDZO wczesne nagranie z wokalistą Guns N' Roses w roli głównej!

2024-02-06 8:41

Zespół Guns N' Roses powstał w 1985 roku, jednak dopiero dwa lata później wydał on swój debiutancki album, który zapewnił mu prawdziwy rozgłos. Co robili członkowie grupy przed zdobyciem wielkiej sławy? Grali klasykę! Sprawdź bardzo wczesne nagraniem, przedstawiające Axla Rose'a, występującego z Shark Island i wykonującego numer Led Zeppelin!

Zespół Guns N' Roses został założony w 1985 roku w Los Angeles. Przed powstaniem tej grupy, gitarzysta Izzy Stradlin był członkiem kapeli Hollywood Rose i pomieszkiwał z Tracii Gunsem, współzałożycielem glam metalowej formacji LA Guns. Gdy ta potrzebowała wokalisty, Izzy polecił swojego znajomego i równocześnie członka Hollywood Rose, Axla Rose'a. Tak doszło do powstania legendy hard rocka - oryginalny składGuns N' Roses tworzyli Rob Gardner, Izzy Stradlin, Axl Rose, Tracii Guns i Ole Beich. Beich bardzo szybko został zastąpiony przez Duffa McKagana, Guns za to opuścił grupę po kłótni z Axlem, a jego miejsce zajął Slash. Między wokalistą i gitarzystą relacje nie były jednak takie tragiczne, o czym świadczy sytuacja, do której doszło rok później.

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Axl Rose śpiewa legendarną kompozycję Led Zeppelin!

Kilka dni temu Tracii udostępnił na swoim Instagramie krótkie wideo, przedstawiające jego i Axla, występujących razem podczas koncertu Shark Island, który miał miejsce w kwietniu 1986 roku, a więc miesiąc po podpisaniu przez Guns N' Roses kontraktu z Geffen Records. Co prawda post ten nie jest już dostępny, jednak nagranie z tego popisu można znaleźć w sieci. Panowie wykonali wspólnie klasyczny utwór Led Zeppelin, czyli Rock and Roll. Autorem tego filmiku jest Marc Canter - fotograf-amator oraz właściciel i dyrektor generalny legendarnego rock'n'rollowego klubu Canter's Deli w Los Angeles w Kalifornii, prywatnie bliski przyjaciel Slasha. Mężczyzna na początku kariery Gunsów pełnił rolę ich kronikarza. Jak Axl wypada w tym wykonaniu?