Arnold Schwarzenegger

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News

Arnold Schwarzenegger inspiruje muzyków? Ten zespół poświęca mu KAŻDY utwór

2023-10-24 13:27

Filmy akcji i komedie z udziałem tego pochodzącego z Austrii kulturysty stały się klasykami lat 80-tych i 90-tych. Wychowało się na nich całe pokolenie widzów, którzy przy okazji nasiąkali rockową muzyką. Co może powstać z takiej mieszanki? Muzyka składająca hołd mistrzowi kina akcji. Poznajcie Austrian Death Machine.

Grają mieszankę thrash metalu z nowoczesnym amerykańskim metal core’m. Powstali w amerykańskim San Diego z inicjatywy wokalisty Tima Lambesisa. Jeśli to nazwisko nic Wam nie mówi, to podpowiadamy: to wokalista znanego na całym świecie As I Lay Dying. Tim chciał pograć sobie w projekcie pobocznym, który będzie parodystycznie nawiązywał do filmów ze Schwarzeneggerem. Z czegoś co, wydawałoby się, mogłoby starczyć na góra 2-3 kawałki zrobił się poważny projekt, który ma już 3 płyty i dwie EPki na koncie.

Wśród swoich największych przebojów mają nawiązujący do kultowej sceny w filmie „Predator” kawałek „Get to the choppa”.

Jest jednak tego znacznie więcej, a każdy utwór inspirowany jest tekstem granej przez kulturystę postaci. Do tego ADM kręci zabawne teledyski, gdzie przy okazji śmieją się sami z siebie. Bez wątpienia praca nad takim projektem musi być doskonałą zabawą.

Co ciekawe, nie są jedyną grupą, która oddaje hołd filmowym rolom Schwarzeneggera. Punkowa grupa ArnoCorps. Istnieją od 2000 roku i mają na koncie szereg płyt. Oto piosenka inspirowana filmem „Pamięć Absolutna”.

USA to ogromny kraj, zatem miejsce na dwie kapele schwarzenegger-metalowe zawsze się znajdzie. Austrian Death Machine właśnie wypuścili nowy singiel nawiązujący do filmów treningowych Arnolda, gdzie zachęcał do ćwiczenia amerykańskim odpowiednikiem naszego przysłowia „bez pracy nie ma kołaczy”, czyli „No Pain No Gain”.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska