Anthrax

i

Autor: Materiały prasowe

Anthrax w Warszawie 2022 - bilety, data i miejsce koncertu legendy thrash metalu

2022-07-26 15:30

Świętując swoje 40-sto lecie, jeden z najważniejszych thrash-metalowych zespołów - Anthrax, ogłasza swoją pierwszą europejską trasę od lata 2019 roku. Zaczynając 27 września 2022 w Birmingham, zespół zagra 28 koncertów w 16-stu różnych krajach, kończąc trasę 5 listopada w Zurychu. Municipial Waste, crossover-thrashowa kapela, zagra jako support podczas wszystkich koncertów.

W 2021 roku mija 40 lat od początków kariery Anthrax'u, podczas której wypuścili 11 albumów studyjnych, zostali wielokrotnie nagrodzeni złotymi i platynowymi płytami, otrzymali 6 nominacji do Grammy oraz wiele innych wyróżnień od mediów, przemysłu muzycznego i fanów. W 1991 roku pomogli złamać bariery rasowe i gatunkowe, kiedy razem z Public Enemy wypuścili utwór Bring The Noise, a w 2012 roku byli pierwszym zespołem metalowym, który można było usłyszeć na Marsie, kiedy NASA puściła z łazika Got The Time. Razem z Metallicą, Slayer'em i Megadeth, jest członkiem Wielkiej Czwórki - 4 zespołów, które zdefiniowały speed/thrash metal. Wypuścili również serię (obecnie wyprzedaną) sygnowanych whiskey i burbonów oraz współpracowali ze Sztokholmską firmą NEZUMI studios tworząc luksusowe, limitowane zegarki do nurkowania. W 2021 roku miała miejsce premiera komiksu Among the living z fabułą opartą na ikonicznym albumie o tej samej nazwie, wydanego w 1987 roku. Opowieść łączy różne osobowości ze świata komiksu i muzyki, które stworzyły dialogi i oryginalne grafiki, by pokazać, co poszczególne piosenki dla nich znaczyły. W trakcie covidowych zakazów, zespół pracował nad stworzeniem nowego albumu.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Anthrax zagra w Warszawie! Bilety, data i miejsce koncertu legendy thrash metalu

Świętując swoje 40-sto lecie zespół ogłasza swoją pierwszą europejską trasę od lata 2019 roku. Zaczynając 27 września 2022 w Birmingham, zespół zagra 28 koncertów w 16-stu różnych krajach, w tym w Polsce! Formacja wystąpi w warszawskim klubie Stodoła 25 października. Jako support będzie można usłyszeć kapelę Municipal Waste. Bilety w cenie 155 zł nadal są dostępne w sprzedaży na stronie organizatora.