Ed O'Brien: Na chwilę obecną Radiohead nie istnieje

i

Autor: Screen z YouTube/Ed O'Brien - https://www.youtube.com/watch?v=aTTyJ4F5rOg Co dalej z zespołem Radiohead?

Ed O'Brien: "Na chwilę obecną Radiohead nie istnieje"

2022-07-26 14:43

Ostatni album Radiohead, “A Moon Shaped Pool”, ukazał się w 2016 roku. Od tamtej pory Panowie skupiają się na projektach pobocznych i dzielą się z fanami zawartością archiwum zespołu. Choć fani mają nadzieję na rychły powrót grupy i nową muzykę, to wygląda na to, że nie nastąpi to zbyt prędko. W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta Ed O’Brien pokusił się nawet o bardzo przykrą refleksję.

Zespół Radiohead został założony w 1985 roku i od samego początku w jego skład wchodzą Thom Yorke (wokal, gitara, fortepian, instrumenty klawiszowe), bracia Jonny Greenwood (gitara prowadząca, klawisze) i Colin Greenwood (bas), Ed O'Brien (gitara, chórki) i Philip Selway (perkusja). Pierwszy album studyjny grupy ukazał się w 1993 roku - Pablo Honey promowany był singlem Creep, który zapewnił grupie rozpoznawalność i przesądził o sukcesie. Prawdziwy przełom nadszedł wraz z wydaniem płyty OK Computer w 1997 roku, która zyskała ogromne uznanie krytyków, którzy natychmiast okrzyknęli formację “współczesnym Pink Floyd”. Krążek został nagrodzony statuetką Grammy w kategorii Best Alternative Album. Swoją pozycję Radiohead potwierdzili kolejnymi wydawnictwami, m.in. Kid A, Amnesiac, Hail to the Thief czy In Rainbows. Ostatni album studyjny zespołu, zatytułowany A Moon Shaped Pool ukazał się w 2016 roku.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

Co dalej z Radiohead?

Po wydaniu A Moon Shaped Pool zespół koncertował do 2018 roku, wydał też w tym czasie reedycję OK Computer, na której znalazły się niepublikowane wcześniej utwory. OKNOTOK zadebiutował na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów i trafił do Top 20 zestawienia Billboard 200. W 2019 roku zespół został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame, a dwa lata później wydał rocznicową edycję specjalną płyt Kid A i Amnesiac, czyli Kid A Mnesia. Choć fani czekają na nową muzykę grupy, a nie tylko na rzeczy ze skarbca, to wygląda na to, że skupieni na projektach pobocznych członkowie Radiohead nie mają w najbliższym czasie w planach pracy nad nowym wydawnictwem.

Ed O'Brien: "Na chwilę obecną Radiohead nie istnieje"

W rozmowie z Shaunem Keavenym, Ed O’Brien pokusił się o bardzo przykrą refleksję. Gitarzysta stwierdził wprost, że “na chwilę obecną Radiohead nie istnieje”. Zapytany o możliwość ponownego zjednoczenia muzyk odparł, że może się to zdarzyć, ale… może się też nie zdarzyć! Ed powiedział, że Radiohead nie będzie jednym z tych zespołów, które ponownie zjednoczą się, by zrobić coś dla pieniędzy.  

Sonda
Liczysz na powrót Radiohead