Alter Bridge zapowiada nowy album - tytuł i data premiery krążka

i

Autor: Screen z YouTube/Alter Bridge Alter Bridge powraca z nową muzyką

Alter Bridge zapowiada nowy album - tytuł i data premiery krążka

2022-05-06 14:41

Trasa już ogłoszona, a nowej muzyki brak - ale już niedługo! Grupa Alter Bridge oficjalnie zapowiedziała nowy album - poznajcie tytuł i sprawdźcie datę premiery krążka.

Zespół Alter Bridge został założony w 2004 roku przez wokalistę/gitarzystę rytmicznego Mylesa Kennedy'ego, gitarzystę prowadzącego Marka Tremontiego, basistę Briana Marshalla i perkusistę Scotta Phillipsa. Grupa ma na koncie sześć albumów studyjnych - ostatni, Walk the Sky, ukazał się w 2019 roku. Najbardziej znanym członkiem tego zespołu pozostaje Myles Kennedy, który poza działaniami w Alter Bridge współpracuje ze Slashem, z którym wydał już cztery płyty i aktywnie prowadzi karierę solową. To właśnie w przerwie między działaniami w zespole wokalista zaprezentował w ubiegłym roku solowy projekt The Ides of March i wydał ze Slashem i The Conspirators płytę 4, która ukazała się w lutym tego roku.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Alter Bridge, nowa płyta - tytuł i data premiery

Pod koniec kwietnia zespół ogłosił jesienną trasę koncertową pod nazwą Pawns & Kings Tour, w którą ruszy wraz z grupą Halestorm. Fani Alter Bridge zaczęli więc zastanawiać się, czy na serii koncertów Panowie zaprezentują nową muzykę. Dziś już wiadomo, że tak! W wywiadzie radiowym gitarzysta Mark Tremonti oficjalnie potwierdził, że najnowszy album grupy nosi tytuł Pawns & Kings  i ukaże się 14 października. Za wydanie projektu ponownie odpowiadać będzie wytwórnia Napalm Records. Na chwilę obecną nie wiadomo ile numerów znajdzie się na płycie ani kiedy ukaże się pierwszy singiel.

Myles Kennedy i współpraca ze Slashem

Myles Kennedy nadal jest w trakcie promocji albumu 4, którą nagrał wraz ze Slashem i The Conspirators. W czwartek 5 maja ukazał się teledysk do kolejnego numeru - mowa o April Fool.