Alter Bridge na wojennej ścieżce! Posłuchaj najnowszego singla zespołu!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel od Alter Bridge

Alter Bridge są grzeszni w najnowszym singlu! Posłuchaj "Sin After Sin"

2022-09-09 14:00

Ostatni singiel zespołu, „Silver Tongue” wspina się na szczyty rockowych list przebojów na całym świecie, a teledysk do tego utworu przekroczył milion odtworzeń w niecały miesiąc, a ALTER BRIDGE wydaje już kolejny utwór z nadchodzącego albumu, “Pawns & Kings”. “Sin After Sin” to najnowszy epicki numer wydany przez kwartet składający się z Mylesa Kennedy'ego (wokal/gitara), Marka Tremontiego (gitara/ wokal), Briana Marshalla (bas) i Scotta Phillipsa (perkusja). Piosenka trwa 6:43 i jest drugą najdłuższą kompozycją na nowym albumie.

Zespół Alter Bridge konsekwentnie wspinał się na na sam szczyt światowej hard rockowej czołówki. Przekroczyli wszelkie oczekiwania i standardy z ponad miliardem streamów, milionami sprzedanych egzemplarzy płyt, entuzjastycznym uznaniem krytyków, okładkami w m.in. Classic Rock Magazine i Guitar World oraz niezapomnianymi koncertami w m.in. Royal Albert Hall, O2 Arena i na Download Festival. Podczas tej podróży debiutancki album “One Day Remains” z 2004 r. znalazł się w pierwszej piątce listy Billboard Top 200 i pokrył się złotem. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane  za 'Greatest Guitar Solo Of All Time' przez magazyn Guitarist, a niezliczona liczba fanów wyryła jego tekst i logo na swoich ciałach. Ten album również niedawno zdobył status Złotej Płyty w Wielkiej Brytanii. Bardzo dobre recenzje zyskała również płyta “Fortress” z 2013 roku, „5 na 5 gwiazdek” wg KERRANG! i Total Guitar, a Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat. Z krążkiem “The Last Hero” z 2016 roku zespół powrócił do Top 10 na Top 200. Z kolejnym albumem – “Walk The Sky” formacja poszła za ciosem i płyta ta osiągnęła 1. miejsce na US Billboard Top Albums, Top 200 Alternative Albums, Top 200 Hard Rock Albums i Top 200 Rock Albums, a także #1 na kanadyjskiej liście Top Hard Music Albums. Album znalazł się również na pierwszym miejscu szwajcarskiej listy bestsellerów, wylądował w pierwszej piątce list w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii oraz Szkocji i znalazł się w zestawieniu „The 50 Best Rock Albums of 2019” wg magazynu Loudwire. A wszystko to zespół osiagnął dzięki swojemu skromnemu, ale konsekwentnemu podejściu, tworzeniu znaczących piosenek i graniu niezapomnianych koncertów. Jednak wpływowy kwartet – Myles Kennedy [wokal, gitara], Mark Tremonti [gitara, wokal], Brian Marshall [bas] i Scott Phillips [perkusja] – wspina się na kolejny poziom dzięki płycie “Pawns & Kings” [Napalm Records] w 2022 roku. To kulminacja prawie dwóch dekad przesiąkniętych krwią, potem, łzami i triumfem zdobytym dzięki woli walki i swojemu uporowi. Reprezentuje wzajemne oddanie członków zespołu i ich oddanie wiernym fanom.

Siódmy album zespołu, “Pawns & Kings” ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records. Począwszy od otwierającego krążek “This Is War” po tytułowy “Pawns & Kings”, Alter Bridge powraca z płytą pełną intensywnych utworów powstałych po tym, jak cykl ich ostatniego albumu został przerwany przez globalną pandemię. Takie kompozycje jak “Dead Among The Living”, “Silver Tongue” i “Holiday” brzmią w charakterystyczny dla zespołu sposób. Na płycie nie brakuje epickiego rozmachu, trzy z dziesięciu utworów trwają ponad sześć minut każdy. Opus magnum albumu - “Fable Of The Silent Son” liczy 8:29 i jest najdłuższą piosenką w dorobku zespołu.

Alter Bridge - zbliża się premiera najnowszego albumu zespołu

Mark Tremonti rezygnuje ze swojej drugoplanowej roli, aby wyjść na pierwszy plan w “Stay”, introspektywnej balladzie, która na żywo stanie się ulubionym numerem fanów. Zespół wydał także wideo to tytułowego utworu “Pawns & Kings”. Natomiast utwór „Silver Tongue” jest jedną z trudniejszych piosenek w najnowszym katalogu zespołu. Animowany teledysk został stworzony i wyreżyserowany przez Ollie Jonesa z Better Feeling Films (Myles Kennedy, Prodigy, Psychedelic Porn Crumpets). Na nowym albumie zespół ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem, aby stworzyć kolekcję niezapomnianych nowości w imponującym katalogu grupy.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Lista utworów:

 1. This Is War
 2. Dead Among The Living
 3. Silver Tongue
 4. Sin After Sin
 5. Stay
 6. Holiday
 7. Fable Of The Silent Son
 8. Season Of Promise
 9. Last Man Standing
 10. 1Pawns & Kings

Alyer Bridge zagrają w Polsce!

Alter Bridge promować będzie “Pawns & Kings” na żywo. Zespół już zapowiedział europejską trasę koncertową, która w listopadzie i grudniu w ciągu sześciu tygodni będzie miała 25 przystanków. Trasa rozpocznie się 1 listopada w Niemczech i będzie wiodła przez Danię, Szwecję, Polskę i inne kraje, zanim zakończy się 12 grudnia koncertem w londyńskiej O2 Arena. Na trasie Alter Bridge zespół wspierać będą wieloletni przyjaciele grupy: formacja Halestorm i Mammoth WVH. Więcej informacji o wszystkich terminach i linki do biletów można znaleźć na www.alterbridge.com.

Trasa koncertowa:

 • 01.11 - NIEMCY- HAMBURG Sporthalle
 • 02.11 - DANIA - KOPENHAGA Falconer
 • 04.11 - SZWECJA - GOTEBORG Partille Arena
 • 05.11 - NORWEGIA - OSLO Sentrum Scene
 • 07.11 - POLSKA - KATOWICE MCK
 • 09.11- LUXEMBURG - LUXEMBURG Rockha
 • l11.11 - NIEMCY - BERLIN Columbiahalle
 • 12.11 - CZECHY - PRAGA O2 Universum
 • 14.11 - WĘGRY - BUDAPESZT Arena
 • 16.11 - FRANCJA - PARYŻ Palais Des Sports
 • 18.11 -HISZPANIA - MADRYT Vistalegre
 • 20.11 - HISZPANIA - BARCELONA Razzmataz
 • 22.11 - NIEMCY - MONACHIUM Zenith
 • 23.11 - SZWAJCARIA- ZURYCH Samsung Hall
 • 25.11 - WŁOCHY - MEDIOLAN Mediolanum Forum
 • 26.11 - CHORWACJA - ZAGRZEB Dom Sportova
 • 28.11 - AUSTRIA - WIEDEŃ Wiener Stadthalle
 • 30.11 - NIEMCY - KOLONIA Palladium
 • 01.12 - HOLANDIA - AMSTERDAM Ziggo Dome
 • 05.12 - ANGLIA - NOTTINGHAM Motorpoint Arena
 • 06.12 - SZKOCJA - GLASGOW SSE Hydro Arena
 • 08.12 - IRLANDIA - DUBLIN 3 Arena
 • 09.12 - ANGLIA - MANCHESTER AO Arena
 • 11.12 - ANGLIA - BIRMINGHAM Resorts World Arena
 • 12.12 - ANGLIA - LONDYN O2 Arena

Jak dobrze znasz zagraniczne kino 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Za czasów którego cesarza generałem był Maximus, główny bohater filmu "Gladiator" (2000)?