Alice in Chains_Jar of Flies

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Rocky Schenck

Alice in Chains z edycją specjalną “Jar of Flies” na 30-lecie! Powstał winyl z zaskakującą zawartością!

2024-01-29 15:07

Pod koniec stycznia minęło równo trzydzieści lat od premiery kultowego już minialbumu Alice in Chains, "Jar of Flies". Zespół zdecydował się nie zostawić tego ważnego zdarzenia bez żadnej reakcji i zapowiedział wydanie specjalne tego projektu! Co wejdzie w skład edycji deluxe EP-ki? Na przykład bardzo szczególny winyl...

W 1994 roku zespół Alice in Chains cieszył się już statusem jednego z najważniejszych na rynku, a wszystko to mając na koncie świetnie przyjęte EP-ki: We Die Young i Sap oraz dwie płyty studyjne: Facelift i uznawane dziś za najlepsze grunge'owe wydawnictwo, Dirt. W 1993 roku grupa przystąpiła do nagrań kolejnego projektu i tym razem po raz kolejny postawiła na minialbum - 25 stycznia 1994 roku na rynku ukazał się krążek, zatytułowany Jar of Flies, który stał się dla zespołu kolejnym ogromnym sukcesem. Uzyskał on dwie nominacje do nagrody Grammy i dziś cieszy się statusem kultowego kontynuatora ścieżki, obranej na dwóch pierwszych albumach.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Szczegóły jubileuszowego wydania "Jar of Flies"

W tym roku minęło więc 30 lat od premiery EP-ki, a zespół zdecydował się z tej okazji zaprezentować fanom jej wydanie deluxe! Mowa o specjalnym boksie CD, ale także o szczególnych wydaniach na winylu i w tym przypadku mowa o trzech formatach: pomarańczowo-bordowo-żółtym, klasycznym czarnym i przezroczystym, w którym zatopione zostały... prawdziwe muchy!

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla chętnych na taki krążek - został on wyprodukowany w limitowanej liczbie 150 sztuk i wszystkie wyprzedały się praktycznie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży! Płyty, ekskluzywne boksy i winyle to nie wszystko! Zespół wprowadził do sprzedaży także odzież, zestaw do gry w pokera, deskorolkę, pluszaki "Whale & Wasp" oraz specjalny plakat z okładką EP-ki. Produkty te są dostępne na oficjalnej stronie zespołu.