Alice Cooper pracuje nad nowym albumem! Nita Strauss wraca do zespołu artysty!

i

Autor: HANS KLAUS TECHT/AFP/East News Alice Cooper zapowiedział nowe wydawnictwo i ogłosił powrót gitarzystki

Alice Cooper prezentuje nowy album! "Road" to klasyczna, rockowa uczta!

2023-08-25 14:26

U Alice'a Coopera bardzo dużo się obecnie dzieje! Muzyk zdecydowanie nie zwalnia tempa i już jakiś czas temu ogłosił, że pracuje nad nowym albumem! Artysta obiecywał, że materiał nie zawiedzie największych fanów rockowych klimatów. Wszystko jest już jasne! Krążek został zatytułowany "Road" i jest już dostępny do odsłuchu!

Alice Cooper skończył w tym roku dokładnie 75 lat - czas na emeryturę? Nic bardziej mylnego! Artysta ma na koncie już dwadzieścia jeden albumów studyjnych, z czego ostatni, Detroit Stories, ukazał się w 2021 roku. Muzyk już jakiś czas temu oficjalnie ogłosił, że nadchodzi kolejne jego solowe wydawnictwo! Co wiadomo na jego temat? W środę 1 marca muzyk prowadził swoją audycję w radiu Planet Rock, w której to zdradził, że jego nadchodzący krążek dosłownie "znokautuje wszystkich!". Cooper powiedział wtedy, że kilka osób słyszało już ten materiał i określiło go jak świetny, klasyczny rock and roll. Już w ubiegłym roku artysta mówił o tym, że pracuje nad kilkoma nowymi wydawnictwami z Bobem Ezrinem w roli producenta.

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Szczegóły nowego albumu Alice Coopera!

W czerwcu w rozmowie z Tommym Londonem ze stacji radiowej SiriusXM muzyk zdradził, o czym właściwie jest jego najnowszy projekt. Okazuje się, że tak się złożyło, że większość utworów opowiada o drodze, o byciu w trasie, w związku z czym sama płyta została zatytułowana Road. Wydawnictwo jest już dostępne! Ukazało się ono w piątek 25 sierpnia i zagrał na nim zespół koncertowy muzyka: Ryan Roxie, Glen Sobel, Tommy Henriksen, Chuck Garric i oczywiście Nita Strauss. Projekt, na który składa się aż trzynaście kompozycji, promowany był singlami I'm Alice, White Line Frankenstein i Welcome to the Show. Poniżej pełna tracklista:

 1. I'm Alice
 2. Welcome To The Show
 3. All Over The World
 4. Dead Don't Dance
 5. Go Away
 6. White Line Frankenstein
 7. Big Boots 
 8. Rules Of The Road
 9. The Big Goodbye
 10. Road Rats Forever
 11. Baby Please Don't Go
 12. 100 More Miles
 13. Magic Bus