Alice Cooper na prezydenta! Tradycji stała się zadość - kampanijny klip już jest

i

Autor: SEBASTIEN SALOM-GOMIS/AFP/East News Alice Cooper kandyduje na Prezydenta USA!

rockowe newsy

Alice Cooper na prezydenta! Tradycji stała się zadość - kampanijny klip już jest

2024-06-12 11:13

Alice Cooper to prawdziwa muzyczna legenda. Muzyk, mimo już 76 lat na karku, nie ma zamiaru zwalniać tempa - niecały rok temu wydał nowy album, nieustannie także koncertuje. Teraz artysta udowadnia, że po prostu nic nie jest w stanie go powstrzymać, a pewnej tradycji musi stać się zadość - Alice Cooper na prezydenta!

Choć obecnie Alice Cooper działa jako artysta solowy, to karierę rozpoczynał w zespole o takiej samej nazwie. Grupa działała do 1975 roku i wydała siedem albumów, które dziś cieszą się statusem kultowych.

Jednym z takowych jest szósta płyta formacji, czyli Billion Dollar Babies. Krążek ujrzał światło dzienne w marcu 1973 roku, a jego wydanie poprzedziła premiera singla, zatytułowanego Elected. Dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji w dorobku artysty, a już od momentu jej wydania, czyli od ponad pięćdziesięciu lat, towarzyszy jej pewien projekt Alice'a Coopera, który określić już można jako tradycję - tej po raz kolejny stała się zadość!

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Alice Cooper (znowu) "kandyduje" na prezydenta!

Mimo tego, że Cooper stara się trzymać raczej z dala od polityki i bardzo rzadko, a jeśli już, to niezwykle niechętnie wypowiada się na te tematy, to już od 1972 roku, dokładnie co cztery lata, organizuje prześmiewczą kampanię prezydencką! Tegoroczna akurat pokrywa się z wyborami na Prezydenta w Stanach Zjednoczonych, nie nawiązuje jednak do tego aspektu.

Cooper opublikował już swój tradycyjny klip kampanijny, w którym mówi, że "jest niespokojnym człowiekiem na niespokojne czasy i nie ma pojęcia co robić, więc pasuje idealnie"! Alice tradycyjnie "kandyduje" z ramienia swojej "Wild Party", do której dołączyć może każdy za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Sprawdź wideo od legendy shock rocka poniżej!

Zagłosowałbyś/zagłosowałabyś na Alice'a Coopera w wyborach prezydenckich? Daj znać w naszej sondzie!

Sonda
Zagłosowałbyś/zagłosowałabyś na Alice'a Coopera w wyborach prezydenckich?