Albumy gwiazd popu, na których zagrały gwiazdy rocka! Współpraca bez granic

2023-07-31 15:32

Jak już muzyczna współpraca, to jedynie w obrębie danego gatunku? A w ogóle, to świat ciężkich brzmień nie uznaje duetów, tym bardziej z gwiazdami pop? Nic bardziej mylnego! W historii nie brak przykładów, gdy rockmani i rockmanki pojawiali się gościnnie na słynnych krążkach artystów i artystek ze świata popu!

Współprace na granicach różnych gatunków muzycznych mają miejsce od lat. Jednak już przykład Eddiego Van Halena pokazuje, że początkowo, w latach 80., nie były one czymś pożądanym. Gitarzysta co prawda zgodził się wystąpić gościnnie w utworze Beat It, który trafił na szósty album studyjny Michaela Jacksona, Thriller z 1982 roku, jednak początkowo wcale chętnie nie zdradzał, że to właśnie jego grę słychać w przebojowej kompozycji. Choć od zawsze na duety gwiazd popu z artystami i artystkami ze świata ciężkich brzmień patrzy się z przymrużeniem oka, to nie da się ukryć, że wielokrotnie tego typu działanie przyniosło efekty, które były w stanie zachwycić słuchaczy niezależnie od gatunków.

Czy Miley Cyrus ma rockową duszę Dobrze Rockuje #6

Gwiazdy rocka na pop albumach!

Dlatego właśnie my postanowiliśmy zebrać dla Was listę ośmiu najlepszych i najbardziej udanych, naszym zdaniem, współprac poza gatunkami! Na jakich kultowych albumach gwiazd popu pojawiają się słynni rockmani i nie mniej legendarne kobiety, będące przedstawicielkami świata ciężkich brzmień? Jakie pełnili role na tych płytach i co właściwie z tego wyszło? Sprawdź w galerii na samej górze artykułu!