Agnieszka Holland jest fanką polskiego zespołu rockowego! The Best!

i

Autor: AKPA Agnieszka Holland chwili polski zespół rockowy

Agnieszka Holland jest fanką polskiego zespołu rockowego! "Są the best!"

2023-09-16 15:03

Agnieszka Holland to jedna z najbardziej znanych i uznanych na świecie polskich reżyserek. Już za nieco ponad tydzień, swoją premierę będzie miała najnowsza produkcja reżyserki. Film "Zielona granica" już wzbudza ogromne kontrowersje, sama Holland zaś zbiera za niego pierwsze ważne nagrody. Na ścieżce dźwiękowej do "Zielonej granicy" pojawia się utwór polskiego zespołu rockowego, a reżyserka nie kryje, że jest jego wielką fanką!

Agnieszka Holland to z pewnością jedna z najbardziej uznanych polskich reżyserek na świecie. Obecna jest na rynku filmowych od początków lat 70., a pierwsze powszechne uznanie przyniósł jej film Gorączka z 1980 roku. Już tą produkcją Holland pokazała, że w swojej twórczości przedstawia własny punkt widzenia, który może nie być na rękę wielu stronom danej dyskusji. Reżyserka ma na koncie aż trzy nominacje do Oscara dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego, za produkcje: Gorzkie żniwa (1985), Europa, Europa (1990) i W ciemności (2001). Już w piątek 22 września swoją premierę będzie miał najnowszy film Agnieszki Holland. Zielona granica już budzi ogromne emocje, szczególnie wśród polskiej publiczności, która nawet nie miała jeszcze szansy go zobaczyć, jednak kieruje się postawą "nie widziałem/widziałam, ale się wypowiem". Produkcję widzieli za to publika i jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, na którym to Holland została nagrodzona Nagrodą Specjalną Jury.

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

Agnieszka Holland zachwycona polskim zespołem rockowym!

Do filmu powstała także ścieżka dźwiękowa, a głównym kompozytorem muzyki do Zielonej granicy jest Frédéric Vercheval. Na soundtracku znajdą się także utwory autorstwa innych artystów, w tym chociażby zespołu Trupa Trupa! Mowa o utworze Headache, który będzie można usłyszeć w filmie. Sama Holland nie ukrywa, że jest wielką fanką polskiej formacji. Zamieściła ona w social mediach komentarz, pisząc "Trupa Trupa is the best!", czym zespół podzielił się w swoich kanałach, wyrażając wdzięczność i dumę za możliwość bycia częścią Zielonej granicy. 

Zespół Trupa Trupa

Trupa Trupa powstała w 2010 roku w Gdańsku i już rok później światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy. Co ciekawe, jest ona dużo bardziej popularna na zagranicznym, niż polskim rynku. Wielkim fanem zespołu od lat pozostaje Iggy Pop, a o kolejnych jego działaniach piszą regularnie największe światowe portale muzyczne, jak Pitchfork czy "Rolling Stone". Legendarny magazyn zwrócił ostatnio chociażby uwagę na najnowszym singiel grupy, Thrill, wskazując go jako jeden z utworów, wydanych w ubiegłym tygodniu, które warto znać. Najnowszy album formacji, B Flat A, miał swoją premierę w lutym ubiegłego roku, była ona także jedną z gwiazd tegorocznego OFF Festival. Zespół słynie z mrocznych, odważnie komentujących rzeczywistość tekstów.