Aerosmith świętują swoje pięćdziesięciolecie serią archiwalnych koncertów! Pierwszy trafi na YouTube jeszcze w tym tygodniu

i

Autor: Materiały prasowe Niespodzianka od Aerosmith

Aerosmith świętują swoje pięćdziesięciolecie serią archiwalnych koncertów! Pierwszy trafi na YouTube jeszcze w tym tygodniu

2022-07-26 10:17

Przez pięć kolejnych tygodni, począwszy od 29 lipca z „Live From The Summit, Houston, TX, 1977” oficjalna strona Aerosmith i kanał YouTube co tydzień przemienią się w kapsułę czasu z innym koncertem z każdej dekady. Wraz z każdą aktualizacją, oficjalny sklep internetowy zespołu będzie oferował nową kolekcję ekskluzywnego merchu.

Zespół Aerosmith powstał w 1970 roku w Bostonie, a więc dokładnie 52 lata temu. Panowie nie mogli sobie pozwolić na świętowanie w pełni dwa lata temu ze względu na pandemię COVID-19, dlatego też obchody jubileuszu powstania grupy mają miejsce w tym roku! Jednym z elementów będzie występ w bostońskim Fenway Park 8 września, a następnie wznowienie swojej rezydencji w Las Vegas. Nim jednak do tego dojdzie, Panowie zaprezentują swoim fanom serię archiwalnych koncertów w postaci transmisji online w ramach projektu 50 Years Live!: From the Aerosmith Vaults.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

50 Years Live!: From the Aerosmith Vaults - daty transmisji i szczegóły poszczególnych koncertów

Live From The Summit, Houston, TX, 1977 pochodzi bezpośrednio z oryginalnej 2-calowej analogowej kasety wideo, co zapewnia najlepszą możliwą jakość i zawiera materiał filmowy nagrany w ciągu dwóch letnich nocy na The Summit w Houston 24 i 25 czerwca 1977 roku. Wideo będzie można obejrzeć już w piątek 29 lipca.

Następnie 5 sierpnia ukaże się Live From The Capital Centre, Landover, MD, 1989 nakręcony w stanie Maryland 17 grudnia 1989 roku. Aerosmith zakończyli lata 80. w szczytowej formie dynamicznym show w Capital Centre.

Live From The Coca-Cola Star Lake Amphitheatre, Pittsburgh, PA, 1993 (premiera 12 sierpnia) podkreśli siłę Aerosmith w latach 90., kiedy to 2 lipca 1993 roku dali energetyczny set w Coca-Cola Star Amphitheater.

19 sierpnia pojawi się Live From Comerica Park, Detroit, MI, 2003 nagrany w Michigan 7 września 2003 roku podczas ich trasy Rocksimus Maximus Tour.

Live From Arena Ciudad de Mexico, Mexico City, 2016 (premiera 26 sierpnia) został uchwycony w Arena Ciudad de Mexico w Meksyku 27 października 2016 roku. Występ został wzbogacony o odkrycie oryginalnych wielośladów, które zostały dodane i zmiksowane przez wieloletniego inżyniera dźwięku Aerosmith, Johna Shipa.