Älskar: debiut, który fascynuje od pierwszego dźwięku!

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowy debiut na polskim rynku muzycznym

Älskar: debiut, który fascynuje od pierwszego dźwięku!

2023-06-14 10:54

Älskar tworzy trójka przyjaciół z Wrocławia, których w 2017 roku połączyła wysoka wrażliwość muzyczna - Ola Batycka (wokal), Mikołaj Lisowski (bas, perkusja) oraz Piotr Paduszyński (klawisze).

Na Spotify ich twórczość ma już ponad 1.200.000 odtworzeń. Single zespołu pojawiły się m.in. na playlistach Zacisze, Alternatywna Polska, Wiosenny Chill, Fresh Finds czy Equal Polska.

Na swoim koncie mają występy m.in. na NEXT FEST 2023, w Dzień Dobry TVN, czy Sofar, a jesienią 2023 będziecie mogli usłyszeć ich w Łodzi na Great September.

Trudno zamknąć graną przez Älskar muzykę w jeden gatunek muzyczny - to mieszanka alternatywy, z nutą popu i nostalgii. Nie boją się łączyć klasycznych brzmień (np. Wurlitzer) z przestrzennymi synthami. Do tego dochodzi delikatny, hipnotyzujący wokal, żywa perkusja i wyrazisty synth bass.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Debiutancki album zespołu już dostępny!

Tekstowo Końce to album to bardzo osobisty, intymny dziennik muzyczny Oli, pokazujący jej drogę przez rozwód. Zarazem Älskar to trzy różne dusze i myśli, które łączy muzyka. Tak, jak być powinno.