Adrian Belew powołał do życia nową supergrupę. Będzie grała utwory King Crimson

i

Autor: Wikimedia Commons/Druss379, Sean Coon

Wiadomości

Adrian Belew powołał do życia nową supergrupę. Będzie grała utwory King Crimson. Co na to Robert Fripp?

Dobre wieści dla fanów formacji King Crimson. Były gitarzysta zespołu Adrian Belew powołał do życia nową supergrupę Beat, która będzie wykonywała na żywo utwory KC z lat osiemdziesiątych. Zielone światło temu projektowi dał sam Robert Fripp.

Adrian Belew powołał do życia nową supergrupę w hołdzie King Crimson

W grudniu 2021 roku formacja King Crimson zagrała koncert w Tokio i... zawiesiła działalność koncertową. Czy jeszcze powróci na scenę? Tego nie wiadomo. Tymczasem Adrian Belew, który w przeszłości był gitarzystą i wokalistą KC, powołał do życia nową supergrupę Beat. Będzie ona wykonywała na żywo repertuar King Crimson z trzech albumów, które ukazały się w latach osiemdziesiątych, czyli "Discipline" (1981), "Beat" (1982) oraz "Three of a Perfect Pair" (1984). 

Eska Rock: Muzycy, którzy zmienili modę. Ich fanów rozpoznaje się do dziś po stylu

Oprócz Belewa, na scenie zobaczymy także: basistę Tony'ego Levina, który grał w KC, a także znany jest ze współpracy z Peterem Gabrielem, gitarzystę Steve'a Vaia i perkusistę Danny'ego Careya z formacji Tool. 

Na razie wiadomo tylko, że grupa ma wystąpić 17 września 2024 roku w San Diego. Zresztą, co ciekawe, muzycy zaangażowani w cały projekt nie poinformowali w mediach społecznościowych o powołaniu do życia grupy Beat. Zrobił to tylko... Robert Fripp, współzałożyciel King Crimson. 

To projekt, w sprawie którego dzwonił do mnie Adrian Belew jesienią ubiegłego roku. Projekt, który popieram i do którego jestem w pełni przekonany. Rozmawiałem na jego temat niedawno ze Stevem Vaiem w McCabes w Santa Monica. Nawet zasugerowałem nazwę – napisał Fripp. 

Filmy o artystach rockowych. Te produkcje zapierają dech w piersiach: