Robert Fripp i Toyah w szalonym coverze Seek & Destroy Metalliki! Nie jesteście na to gotowi!

i

Autor: Screen z YouTube/Toyah Cover Metalliki w ramach projektu "Sunday Lunch"

Robert Fripp i Toyah w szalonym coverze "Seek & Destroy" Metalliki! Nie jesteście na to gotowi!

2022-11-24 11:43

Robert Fripp i Toyah nadal, z dużym powodzeniem i ogromnym zainteresowaniem odbiorców, tworzą covery klasycznych rockowych i metalowych kawałków w ramach swojego projektu "Sunday Lunch". Tym razem szalone małżeństwo wzięło na warsztat kultowy numer Metalliki, czyli "Seek & Destroy". Co mają wspólnego z tym wykonaniem... piszczące, świąteczne zabawki?

W okresie pandemii Robert Fripp i Toyah, czyli słynny brytyjski muzyk, znany z działalności w zespole King Crimson i brytyjska wokalistka i autorka tekstów, wywodząca się z tamtejszej sceny punk rockowej, prywatnie małżeństwo, rozpoczęli zupełnie nowy projekt. Z inicjatywy artystki zaczęła powstawać seria "Sunday Lunch", polegająca na wykonywaniu wyjątkowych, utrzymanych w prześmiewczej konwencji, coverów klasycznych rockowych i heavy-metalowych piosenek. Toyah postanowiła w ten sposób zająć swojego męża, który w trakcie ogólnoświatowego zamknięcia zmagał się z pogarszającym się samopoczuciem. O projekcie szybko zrobiło się bardzo głośno, niekoniecznie ze względów muzycznych, gdyż nie można odmówić obojgu talentów, a ogólnej konwencji serii i szalonych strojów obojga. W ramach "Sunday Lunch" powstały już nowe wersje klasycznych kawałków takich artystów jak Rammstein, Rage Against the Machine, Radiohead, The Clash czy Iggy Pop. 

Robert Fripp i Toyah w szalonym coverze "Seek & Destroy" Metalliki! Nie jesteście na to gotowi!

Oczywiście na liście coverowanych artystów nie mogło zabraknąć Metalliki. Do tej pory małżeństwo zaprezentowało swoje wersje numerów Enter Sandman Master of Puppets, teraz do tej listy dołączyło nietypowe wykonanie Seek & Destroy. Kawałek ten zaliczany jest do grona jednego z najbardziej klasycznych w dyskografii Metalliki, znalazł się on na debiutanckim albumie zespołu.

Wykonanie Roberta Frippa i Toyah utrzymane jest w charakterystycznym dla nich stylu i brzmi świetnie, jednak elementem, którego nie da się pominąć, są... dwie piszczące, świąteczne zabawki, które wokalistka traktuje jako dodatkowe instrumenty. Tego się nie da oglądać bez śmiechu na ustach - sprawdźcie sami!

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!