8 piosenek, które zmieniły życie lidera Iron Maiden. To one poruszyły Steve'a Harrisa

2024-02-16 9:25

Na całym świecie znajdziemy ludzi, którzy otwartym tekstem przyznają: „muzyka Iron Maiden zmieniła moje życie”. Ba, nawet w naszej redakcji takich nie brakuje. Ukochane piosenki nas kształtują, inspirują, zachęcają do różnych działań, czasem nawet wychowują. Co jednak poruszyło tego, który sam porusza tłumy?

Jak już wielokrotnie pisaliśmy: każdy artysta przez swoją działalność włącza się w coś większego, wchodzi do rzeki pełnej inspiracji, dodaje do niej coś od siebie, by kolejni płynęli dalej danym nurtem. Z rockiem jest tak samo. Nieustannie przecinające się ścieżki inspiracji i nawiązań pozwalają na powstanie prawdziwych arcydzieł. W końcu nie byłoby żadnych przebojów Iron Maiden bez punka, bez pierwszej fali heavy metalu, a nawet bez ludowej muzyki Szkocji, którą tak wyraźnie słuchać w wielu utworach Żelaznej Dziewicy.

ZOBACZ TAKŻE: Zespoły rockowe, które nigdy nie zmieniły składu

Podczas rozmowy z magazynem Metal Hammer w 2022 roku lider i autor większości materiału Iron Maiden, Steve Harris, opowiedział o ośmiu piosenkach, które odmieniły jego życie. Poznajcie je!

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?