Queens of the Stone Age

i

Autor: AKPA

5 koncertów w dziwnych miejscach. Te występy przeszły do historii!

2022-06-13 10:41

Pamiętacie koncert Metalliki na chłodnej Antarktydzie? Albo występ Pink Floyd na tle grobowców egipskich faraonów? To jeszcze nie wszystko. Zespołów, które grały w nietypowych miejscach jest o wiele więcej!

TOP 5 koncertów w dziwnych miejscach. Są takie występy, które zaskakują. I nie chodzi o niesamowite widowisko, kosztowane wizualizacje, pirotechnikę, czy formę zespołu, tylko o... lokalizacje. Kiedy Metallica ogłosiła, że wystąpi na Antarktydzie, to wszyscy myśleli, że to szaleństwo. Było to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie kapela Hetfielda jeszcze nie zagrała. Koncert odbył się 8 grudnia 2013 roku w argentyńskiej stacji naukowej Carlini położonej na Wyspie Króla Jerzego i trafił nawet do Księgi rekordów Guinnessa. Metallica nakręciła również dokument z tego wydarzenia. Nazwano go "Freeze 'Em All" i udostępniono w sieci absolutnie za darmo. To jednak nie był pierwszy i ostatni koncert w tak nietypowej lokalizacji. Oto zespoły, które postanowiły wyśpiewać swoje przeboje w jeszcze dziwniejszych miejscach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie tylko Bruce Dickinson. Oni również mają licencje pilota!

Janusz Panasewicz o NBA, Lewandowskim i koncercie MTV Unplugged

Queens of the Stone Age w kopalni

Po co grać na ziemi, skoro można pod ziemią? Queens of the Stone Age postanowili pobić rekord w tej dyscyplinie i 20 listopada 2007 roku wystąpili w niemieckiej kopalni soli Sonderhausen. Pewnie jesteście ciekawi na jakiej głębokości odbył się koncert. Odpowiadamy. 700 metrów!

Katie Melua pod wodą

Katie Melua to gruzińska gitarzystka i wokalistka, która postanowiła wypłynąć na szerokie wody i zaśpiewać na Morzu Północnym. A właściwie 303 metry niżej. Wyśpiewała swoje hity na platformie wiertniczej Statoil Troll A. Całość została nawet zarejestrowana i wydana na płycie "Concert Under the Sea".

Punk rock w szpitalu psychiatrycznym

Punk rock w szpitalu psychiatrycznym? Tego jeszcze nie grali. Znaczy... w sumie to grali. The Cramps występowali w wielu nietypowych miejscach, ale tą lokalizacją zaskoczyli nawet samych siebie. Wydarzenie odbyło się latem 1978 roku. Co więcej, w koncercie wzięli udział pacjenci. To niecodziennie widowisko można było później zobaczyć na płycie "Live at Napa State Mental Hospital".

Polski zespół w pociągu

Proszę odsunąć się od krawędzi peronu. Sonbird to polska kapela, która latem 2017 r. postanowiła zagrać kilka swoich numerów dla pasażerów pociągu realcji Żywiec - Sucha Beskidzka. Zespołowi tak się spodobało granie w tym środku lokomocji, że również w drodze powrotnej zdecydowali się na taki występ.

Korn w samolocie

Zapnijcie pasy, bo wyruszamy w przestrzeń powietrzną. W 2005 roku zespół Korn zagrał pięć piosenek w chmurach, a dokładniej na wysokości 37 000 stóp. Panowie wystąpili na pokładzie prywatnego samolotu gdzieś między Nowym Jorkiem a Londynem. "To było trochę popieprzone i szalone" - powiedział perkusista David Silveria.

Sonda
Jeździsz na koncerty za granicę?