Jerry Lee Lewis

i

Autor: Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

zestawienia

4 muzyków, których zrujnowały długi. Mieli wszystko, ale wylądowali na dnie

2024-06-02 15:10

Raz na wozie, raz pod wozem? Czasami to nie dość, że pod kołami, to jeszcze wóz okazuje się drogowym walcem, który wprasowuje nas w nawierzchnię bez najmniejszego oporu. Pętla długów potrafi zaciskać się powoli, ale gdy jest już ciasna, bardzo trudno się z niej wyzwolić i potrafi pociągnąć na dno.

Wbrew temu, co możemy zobaczyć na teledyskach, w kolorowych gazetach i na portalach społecznościowych życie artystów wcale nie jest takie wygodne i opływające w bogactwa. Czasem za wystawnym stylem czai się czarna dziura długów, która ostatecznie pochłania pieniądze, dom i inne dobra. Poznajcie historie tych, którym muzyka dała wiele, a długi zabrały wszystko.

Meat Loaf

Wokalista, którego świat poznał przede wszystkim dzięki przebojom „Bat Out Of Hell” oraz „I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)”. W 1977 roku album „Bat Out Of Hell” przyniósł mu rozgłos i sławę, ale niestety krótko po jego wydaniu stracił głos, co zatrzymało możliwości promocji i szybkiego nagrania następcy. Dopiero w 1983 kolejna płyta „Dead Ringer” została wydana i niestety nie sprzedała się dobrze. Meat Loaf, mając dług ponad półtora miliona dolarów, musiał ogłosić bankructwo. Na szczęście 10 lat później udało mu się wrócić na szczyt dzięki „Bat Out of Hell II: Back Into Hell”. To właśnie na niej znalazł się przebój „I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)”.

Ted Nugent

Rockowy gitarzysta, wokalista, autor wielu przebojów, w tym „Cat Scratch Fever”. Niestety szereg błędnych biznesowych decyzji przyniósł mu kłopoty finansowe i bankructwo w 1980 roku. Jemu także około dziesięciu lat zajęło wyjście z tarapatów na tyle, by móc dalej spokojnie realizować muzyczną karierę.

Mick Fleetwood

Perkusista i założyciel zespołu Fleetwood Mac zarobił ogromne pieniądze ze sprzedaży albumu „Rumors” z 1977 roku. Ten kapitał mógłby ustawić go na resztę życia, gdyby nie to, że zaczął go szybko wydawać na wiele rzeczy, w tym niestety także swój kokainowy nałóg. Były to tysiące dolarów, które znikały każdego miesiąca z jego konta. Do 1984 jego kasa była zupełnie pusta. Zmuszony do ogłoszenia bankructwa potrzebował prawie dekady by podnieść się z finansowego dna. Udało mu się wygrać z nałogiem i od 1991 roku pozostaje trzeźwy.

Jerry Lee Lewis

Jedna z największych gwiazd rock’n’rolla, której kariera załamała się po ślubie w 1958 z bliską kuzynką, która miała zaledwie 13 lat. Dziesięć lat zajęło mu by wrócić do łask publiczności i móc ponownie wejść na scenę, dostał się nawet w 1986 do Rock and Roll Hall of Fame. Dwa lata później był jednak zmuszony ogłosić bankructwo, bo choć jego muzyka sprzedawała się dobrze, przez lata jego długi urosły do zawrotnej sumy 3 milionów dolarów.

Cezary Pazura: Zbankrutowałem i siedziałem w kieszeni Olafa Lubaszenki | Mellina

Sprawdź, które gwiazdy rocka wylądowały w więzieniu:

Listen on Spreaker.