3rd Secret - zespół członków Nirvany, Soundgarden i Pearl Jam z drugim albumem

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mike Hipplewe Nowość od zespołu Krista Novoselica

3rd Secret - zespół członków Nirvany, Soundgarden i Pearl Jam z drugim albumem

2023-06-28 14:39

W 2022 roku zupełnie niespodziewanie doszło do wskrzeszenia klasycznego, grunge'owego brzmienia. Zupełnie niespodziewanie światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy 3rd Secret. Formacja ta jest o tyle wyjątkowa, iż do życia powołały ją prawdziwe legendy gatunku Krist Novoselic (Nirvana), Matt Cameron (Pearl Jam) czy Kim Thayil (Soundgarden). Teraz, bez wcześniejszych zapowiedzi, ukazał się DRUGI album grupy!

Grunge to gatunek zupełnie typowy dla lat 90. To właśnie w tej dekadzie święcił on swoje największe triumfy i bardzo szybko zaczął przekształcać się w inne gatunki, aż w końcu całkowicie zwolnił miejsce alternatywnemu brzmieniu pod znaku Radiohead czy post-grunge'owi od Foo Fighters. W 2022 roku jednak świat muzyki dostał coś, co pokazało jasno - grunge wciąż jest żywy i płynie w żyłach tych, którzy przyczynili się do jego powstania.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

"Trzecia tajemnica"

W 2021 roku basista Krist Novoselic (Nirvana), perkusista Matt Cameron (Pearl Jam i Soundgarden), gitarzyści Kim Thayil (Soundgarden) i Jon „Bubba” Dupree (Void) oraz wokalistki Jillian Raye i Jennifer Johnson, powołali do życia zespół 3rd Secret. Grupa przez cały rok pracowała w tajemnicy nad debiutanckim albumem. Płyta, zatytułowana po prostu eponimem, ukazała się, bez żadnych zapowiedzi, 11 kwietnia 2022 roku i stanowiła najlepszy dowód na to, że grunge pozostaje żywy, niezależnie od czasów.

Nowy album od 3rd Secret!

Teraz zespół ponownie zaskoczył świat! W piątek 23 czerwca, ponownie bez zapowiedzi, swoją premierę miał... drugi album 3rd Secret! Grupa eksploruje ścieżkę, przyjętą na pierwszym wydawnictwie, czego dowodem jest promujący całość singiel Ditch. Sprawdź teledysk do utworu poniżej!