100 najlepszych albumów 2022 roku według magazynu Rolling Stone. Jakie rockowe krążki znalazły się w zestawieniu?

i

Autor: Materiały prasowe/ANDY BUCHANAN/AFP/East News Najlepsze płyty 2022 roku według "Rolling Stone"

100 najlepszych albumów 2022 roku według magazynu "Rolling Stone". Jakie rockowe krążki znalazły się w zestawieniu?

2022-12-02 10:25

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań, zwrócenia uwagi na najważniejsze rzeczy, które działy się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tradycją już są zestawienia, najlepszych albumów i najlepszych utworów, które ukazały się w danym roku, Dokładnie 1 grudnia swój ranking 100 najlepszych albumów 2022 roku zaprezentował magazyn "Rolling Stone".

Grudzień, ostatni miesiąc w roku, to tradycyjnie już czas podsumowań. To najczęściej właśnie w tym okresie publikowane są zestawienia najlepszych, najciekawszych rzeczy, które działy się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jednym z podsumowujących jest kultowy magazyn "Rolling Stone" - dokładnie 1 grudnia udostępnił on swój ranking 100 najlepszych albumów, które ukazały się na rynku w 2022 roku. Jak co roku, dziennikarze magazynu zebrali się, by wskazać najbardziej warte uwagi, ich zdaniem, płyty, do każdego wyboru dodając odpowiednie uzasadnienie.

100 najlepszych albumów 2022 roku według magazynu "Rolling Stone"

Na pierwszy rzut oka nie da się ukryć, że lista ta jest dość zróżnicowana i wcale nie znalazły się na niej wyłącznie te albumy, które w 2022 roku podbijały listy przebojów. W pierwszej pięćdziesiątce znalazły się najnowsze krążki takich zespołów, artystów i artystek jak Natalia Lafourcade, Lizzo, Stromae, Rina Sawayama, Ari Lennox, Muna, The Weeknd, Tove Lo, Charli XCX czy Noah Cyrus. 

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Jakie rockowe krążki znalazły się w zestawieniu?

Przeglądając zestawienie od razu da się także zauważyć, że na próżno szukać na niej rockowych i metalowych krążków, o których na rynku było najgłośniej. Nie znajdziemy na niej Ghost, Slipknota, Ozzy'ego Osbourne'a, Eddiego Veddera, Megadeth, Jacka White'a, Rammstein, Arcade Fire, Red Hot Chili Peppers czy Muse. Zdaje się, że dziennikarze "Rolling Stone" skupili się na mniejszych, ale zdecydowanie bardzo obiecujących nazwiskach.

Dzięki temu na liście 100 najlepszych albumów 2022 roku według "Rolling Stone" znajdziemy najnowszy album WILLOW, czyli Coping Mechanism, którego recenzję znajdziecie na naszej stronie. Krążek ten znalazł się na 99 miejscu, trzy pozycje wyżej trafił album Back Home Pań z kapeli Big Joanie. Nie zabrakło także płyty Lighten Up Erin Rae, który z pewnością przypadnie do gustu fanom twórczość chociażby Joni Mitchell. Na 65. miejscu listy znalazł się debiutancki album zespołu The Smile, założonego przez Thoma Yorke'a i Jonny'ego Greenwooda, na 57. zaś krążek The Parts I Dread Pictorii Vark, oczko wyżej - Versions of Modern Performance grupy Horsegirl. W połowie zestawienia znalazł się najnowszy album Yeah Yeah Yeahs. W Top 30 znalazły się najnowsze płyty Big Thief, Fontaines DC.

Top 10 listy najlepszych albumów 2022 roku według "Rolling Stone"

Jak prezentuje się pierwsza dziesiątka listy? Otwiera ją album Pań z duetu Wet Leg, który został określony jako "jeden z najlepszych nowych zespołów rockowych, jaki pojawił się na rynku w ciągu ostatnich pięciu lat". Miejsce dziewiąte to solowy album J-Hope, członka BTS, ósme zaś FKA Twigs. Na miejscu siódmy znalazła się płyta Hold on Baby King Princess, którą określono jako "połączenie muzyki Savage Garden i Audioslavve". Kolejne pozycje należą odpowiednio do Pusha T, Harry'ego Stylesa, Rosalíi, Taylor Swift, Bad Bumny'ego Beyoncé.