27.09.2013 (16:00)

Moby "Innocents"Moby prezentuje nowy album! "Innocents" to jedenasta płyta w dorobku artysty. Krążek promuje singiel "The Perfect Life", w którym gościnnie wystąpił Wayne Coyne z The Flaming Lips.

"Innocents" to pierwszy album nagrany przez Moby'ego w innym niż dotychczas miejscu - w Los Angeles. Aczkolwiek nie znajdziecie na tej płycie samych słonecznych piosenek o dziewczynach w bikini na złocistej plaży. Jest za to kilkanaście wspaniałych kawałków, pełnych emocji, nagranych wyłącznie przy pomocy starego analogowego sprzętu. "Chciałem, aby dziwactwa i niedoskonałości były częścią tej płyty" – zapewnia Moby.

Album promuje doskonale znany z anteny EskiROCK kawałek "The Perfect Life", w którym śpiewa również Wayne Coyne z zespołu The Flaming Lips. "Znamy się z Wayne'em od dawna, od 1995 roku, gdy ja i The Flaming Lips supportowaliśmy Red Hot Chili Peppers na ich europejskiej trasie. Pomyślałem o nim, bo od tamtej pory Lips ewoluowali w zespół, który genialnie i podniośle gra na żywo, a takiego klimatu chciałem dla tej piosenki" - wyjaśnia Moby. "Wysłałem Wayne'owi SMS-a z pytaniem: `Hey Wayne, napisałem taki numer, chciałbyś w nim zaśpiewać?`. Trzydzieści sekund później dostałem odpowiedź: `Pewnie, prześlij mi ją. Wyjdzie wspaniale`". I wyszła!" - dodaje artysta. 

Zarówno Moby, jak i Wayne pojawiają się w wideoklipie do piosenki "The Perfect Life", który nakręcono w Los Angeles, będącym nowym miejscem zamieszkania muzyka. Obaj panowie przebrani są za meksykańskich mariachi. A towarzyszą im między innymi punkowcy grający na instrumentach dętych, duchy na rolkach, potężnych rozmiarów harleyowcy i 12- osobowy chór fanów gotyku.
 
Po raz pierwszy w karierze Moby zatrudnił do pracy nad płytą płyty topowego producenta. Pomocą służył mu trzykrotny laureat Grammy Mark "Spike" Stent (m.in. Madonna, Muse, Björk, Massive Attack). Na "Innocents" nie zabraknie też gości. Na płycie słychać między innymi Marka Lanegana, wspomnianego już Wayne'a Coyne'a z The Flaming Lips, indiefolkowca Damiena Jurado i Kanadyjkę Cold Specks. 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz