04.02.2013 (00:04)

Green Day "¡Tré!""¡Tré!" to ostatnia część trylogii punkowych mistrzów. Album jest znakomitym podsumowaniem tego wyjątkowego muzycznego przedsięwzięcia.

Billie Joe Armstrong tak opisał 12 piosenek, które składają się na album "¡Tré!": "Trzeci krążek jest bardziej refleksyjny od dwóch poprzednich. To coś, jak muzyka stworzona na kacu. W pewnym stopniu jest to też epicka płyta. Nigdy nie zaczynaliśmy albumu od ballady, a na tym tak właśnie jest".

Materiał został nagrany w tym samym czasie, co piosenki na pierwszą i drugą część trylogii. Green Day pracowali w studiu w kalifornijskim Oakland, zaś w produkcji wspomógł ich sprawdzony współpracownik, Rob Cavallo. Tradycyjnie na drugiej gitarze zagrał od lat pomagający Green Day Jason White. W studiu pojawił się też Tom Kitt, który odpowiadał za aranżację smyczków.

Wśród utworów znajdziemy między innymi społecznie zaangażowaną "99 Revolutions". Billie Joe mówi: "Popieram to, że ludzie bogaci powinni płacić większe podatki. Jestem również za darmową służbą zdrowia. W wielu krajach przecież tak się dzieje, na przykład w Niemczech. Wprawdzie Ameryka jest rozległym państwem, lecz wszyscy ludzie czegoś takiego potrzebują. To jest coś koniecznego. Moim zdaniem rząd powinien przejąć inicjatywę i zapewnić opiekę zdrowotną. O tym jest właśnie piosenka »99 Revolutions«. Klasa pracująca powinna mieć, według mnie, więcej do powiedzenia".

W zestawie znajdziemy także piosenkę "The Forgotten", która trafiła na ścieżkę dźwiękową do ostatniej części sagi "Zmierzch" - "Saga Zmierzch: Przed świtem cz. 2". 

Tracklista "¡Tré!":

1. Brutal Love
2. Missing You
3. 8th Avenue Serenade
4. Drama Queen
5. X-Kid
6. Sex, Drugs & Violence
7. A Little Boy Named Train
8. Amanda 
9. Walk Away
10. Dirty Rotten Bastards
11. 99 Revolutions
12. The Forgotten 
 


 


 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz