Eskarock:

utwory

Bones Of Love - Anita Lipnicka John Porter

Bones Of Love - Anita Lipnicka, John Porter
Gramy to w: Eska Rock
O Zespole: Anita Lipnicka jest polską wokalistką pop urodzoną 13 czerwca 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W wieku 15 lat została modelką i zwiedziła świat. Wszystkie jej płyty sprzedały się w ponad dwumilionowym nakładzie, co stawia ją na czele najpopularniejszych polskich wokalistek. Jej debiut wokalny przypada na występy kabaretu Rafała Kmity. Później występowała z zespołem Certificado i pisała własne teksty piosenek.

Zauważył ją dziennikarz Radia Łódź i przedstawił zespołowi Varius Manx, z którym Anita rozpoczęła współpracę. Było to w roku 1993. Pierwszy album nagrany z zespołem Varius Manx nosi tytuł „Emu” i w 2004 roku okrył się platyną. Pochodzący z niej singiel „Zanim zrozumiesz” zawojował polskie listy przebojów i sprawił, że publiczność usłyszała o zespole Varius Manx. Grupa była nominowana w 1994 roku do Fryderyków w sześciu kategoriach, a Anita pojawiała się we wszystkich czasopismach.

Kolejny album „Elf” ukazał się w kwietniu 1995 roku i okrył się podwójną platyną, co się przedtem nigdy nie zdarzyło żadnemu polskiemu zespołowi! Varius Manx zdobył 3 Fryderyki '95.

W 1996 roku Anita zdecydowała się na karierę solową i z zamiarem nagrania albumu wyjechała do Londynu. Przy pracy nad albumem pomagali jej specjaliści, którzy mają na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Paul McCartney, Bee Gees, Mick Jagger, Foreigner, Liza Minelli, Rod Stewart i inni. Jeszcze w tym samym roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta pt.”Wszystko się może zdarzyć”, która w pierwszym tygodniu od ukazania się sprzedała się w stutysięcznym nakładzie, a po sześciu tygodniach rozeszła się w ilości ponad dwustu tysięcy egzemplarzy, co oznaczało platynę, a dziś byłoby podwójną platyną. Ostatecznie album rozszedł się w ilości ponad 400 tysięcy egzemplarzy.

W 1997 roku Anita otrzymała nagrodę rozgłośni radiowych – PLAY BOX w dwóch kategoriach – najlepsza wokalistka i piosenka roku dla „Wszystko się może zdarzyć”. W 1997 roku otrzymała pięć nominacji do Fryderyków. Pod koniec 1997 roku Anita znów wyjechała do Londynu by nagrać swoją drugą solową płytę. Album ukazał się 8 czerwca 1998 roku pt „To co naprawdę”. Pochodzą z niego 3 single: "Historia jednej miłości", "O niczym", "Gin z tonikiem".

W 2000 roku ukazała się jej trzecia solowa płyta pt. „Moje oczy są zielone”, tym razem nagrywana w Sulejówku. Wraz z nią ukazało się 15 wierszy autorstwa Anity.

Anita poznała swojego partnera życiowego – Johna Portera, z którym ma córkę Polę i z którym nagrała wspólne płyty – m.in.: „Nieprzyzwoite piosenki”(2003), „Inside Story”(2005). W 2008 roku nagrali płytę pt. "Goodbye”, która ma być ich ostatnią wspólną płytą, ponieważ Anita wraca do kariery solowej.
Więcej: biografia, galeria, teledyski, inne utwory na stronie artysty: Anita Lipnicka

tekst utworu: Bones Of Love

 • I Wszystko Się Może Zdarzyć - Anita Lipnicka
  I Wszystko Się Może Zdarzyć - Anita Lipnicka
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych
 • Bones Of Love - Anita Lipnicka, John Porter
więcej utworów
John Porter

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Scared Of The Moon - Michael Jackson
 • Black Coffee - Sinéad O'Connor
  Black Coffee - Sinéad O'Connor
  liczba odtworzeń: 43
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Ego Tripping At The Gates Of Hell - The Flaming Lips
 • Leader Of Men - Nickelback
 • Arguing With Thermometers - Enter Shikari
 • Tender - Blur
 • Ta Zabawa Nie Jest Dla Dziewczynek - Lech Janerka
  Ta Zabawa Nie Jest Dla Dziewczynek - Lech Janerka
  liczba odtworzeń: 326
  do ulubionych strona artysty
 • Klaudiusz - Sedes
 • Age Of Consent - 10cc
 • Mother - Danzig