Eskarock:

utwory

Bones Of Love - Anita Lipnicka John Porter

Bones Of Love - Anita Lipnicka, John Porter
Gramy to w: Eska Rock
O Zespole: Anita Lipnicka jest polską wokalistką pop urodzoną 13 czerwca 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W wieku 15 lat została modelką i zwiedziła świat. Wszystkie jej płyty sprzedały się w ponad dwumilionowym nakładzie, co stawia ją na czele najpopularniejszych polskich wokalistek. Jej debiut wokalny przypada na występy kabaretu Rafała Kmity. Później występowała z zespołem Certificado i pisała własne teksty piosenek.

Zauważył ją dziennikarz Radia Łódź i przedstawił zespołowi Varius Manx, z którym Anita rozpoczęła współpracę. Było to w roku 1993. Pierwszy album nagrany z zespołem Varius Manx nosi tytuł „Emu” i w 2004 roku okrył się platyną. Pochodzący z niej singiel „Zanim zrozumiesz” zawojował polskie listy przebojów i sprawił, że publiczność usłyszała o zespole Varius Manx. Grupa była nominowana w 1994 roku do Fryderyków w sześciu kategoriach, a Anita pojawiała się we wszystkich czasopismach.

Kolejny album „Elf” ukazał się w kwietniu 1995 roku i okrył się podwójną platyną, co się przedtem nigdy nie zdarzyło żadnemu polskiemu zespołowi! Varius Manx zdobył 3 Fryderyki '95.

W 1996 roku Anita zdecydowała się na karierę solową i z zamiarem nagrania albumu wyjechała do Londynu. Przy pracy nad albumem pomagali jej specjaliści, którzy mają na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Paul McCartney, Bee Gees, Mick Jagger, Foreigner, Liza Minelli, Rod Stewart i inni. Jeszcze w tym samym roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta pt.”Wszystko się może zdarzyć”, która w pierwszym tygodniu od ukazania się sprzedała się w stutysięcznym nakładzie, a po sześciu tygodniach rozeszła się w ilości ponad dwustu tysięcy egzemplarzy, co oznaczało platynę, a dziś byłoby podwójną platyną. Ostatecznie album rozszedł się w ilości ponad 400 tysięcy egzemplarzy.

W 1997 roku Anita otrzymała nagrodę rozgłośni radiowych – PLAY BOX w dwóch kategoriach – najlepsza wokalistka i piosenka roku dla „Wszystko się może zdarzyć”. W 1997 roku otrzymała pięć nominacji do Fryderyków. Pod koniec 1997 roku Anita znów wyjechała do Londynu by nagrać swoją drugą solową płytę. Album ukazał się 8 czerwca 1998 roku pt „To co naprawdę”. Pochodzą z niego 3 single: "Historia jednej miłości", "O niczym", "Gin z tonikiem".

W 2000 roku ukazała się jej trzecia solowa płyta pt. „Moje oczy są zielone”, tym razem nagrywana w Sulejówku. Wraz z nią ukazało się 15 wierszy autorstwa Anity.

Anita poznała swojego partnera życiowego – Johna Portera, z którym ma córkę Polę i z którym nagrała wspólne płyty – m.in.: „Nieprzyzwoite piosenki”(2003), „Inside Story”(2005). W 2008 roku nagrali płytę pt. "Goodbye”, która ma być ich ostatnią wspólną płytą, ponieważ Anita wraca do kariery solowej.
Więcej: biografia, galeria, teledyski, inne utwory na stronie artysty: Anita Lipnicka

tekst utworu: Bones Of Love

 • I Wszystko Się Może Zdarzyć - Anita Lipnicka
  I Wszystko Się Może Zdarzyć - Anita Lipnicka
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych
 • Bones Of Love - Anita Lipnicka, John Porter
więcej utworów
John Porter

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Kultowy Sometimes I Feel Like Screaming - Deep Purple
  Sometimes I Feel Like Screaming - Deep Purple
  liczba odtworzeń: 2151
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Vampires Will Never Hurt You - My Chemical Romance
 • Waving Flags - British Sea Power
 • All My Hate - Korn
 • King Of Pain - The Police
  King Of Pain - The Police
  liczba odtworzeń: 54
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Babylon Feelin - Everlast
  Babylon Feelin - Everlast
  liczba odtworzeń: 25
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Choven (Човен) - Odyn v Kanoe (Один в каное)
 • Lo/Hi - The Black Keys
  Lo/Hi - The Black Keys
  liczba odtworzeń: 0
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Sara - Starship
  Sara - Starship
  liczba odtworzeń: 28
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • All Over Now - The Cranberries
  All Over Now - The Cranberries
  liczba odtworzeń: 0
  tekst utworu do ulubionych strona artysty