Symphony X - koncert

Symphony X - koncert
  • Miejsce: Progresja Music Zone ul. Fort Wola 22, Warszawa
  • Czas: Wtorek, 15 marca 2016, 19:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Symphony X
Symphony X - amerykańscy mistrzowie metalu progresywnego na pierwszym i jedynym klubowym koncercie w Polsce!
Formacja Michaela Romeo wystąpi po raz pierwszy na scenie Progresji w ramach promocji swojego ostatniego dzieła „Underworld”, które zbiera świetne recenzje wśród fanów na całym świecie.

Nie możecie tego przegapić!

Muzyczny geniusz i wirtuozeria Michaela Romero, bogactwo doświadczeń zdobytych przez Russella Allena podczas współpracy z Trans-Siberian Orchestra, heroiczna walka o powrót do zdrowia stoczona przez bębniarza Jasona Rullo po zawale przebytym w 2013 roku, dojrzałość pozwalająca na utrzymanie solidnego składu, niemal bez zmian przez ponad dwadzieścia lat. Długo by jeszcze można wymieniać… efekt? Swoim dziewiątym krążkiem „Underworld” Symphony X udowadnia, że poprzeczkę można podnieść jeszcze wyżej.

Pokonując przeciwności losu zespół wzmocnił się, pozostając wierny muzyce, jakiej fani oczekiwali – wymagającej, zarówno pod względem intelektualnym (teksty), jak i technicznym (kompozycje). Niejako na przekór zmieniającej się rzeczywistości muzycznego biznesu, dryfującej w kierunku prostych i pojedynczych piosenek, udało im się stworzyć wielowymiarowy krążek, będący w stanie przykuć uwagę słuchacza na znacznie dłużej niż jedną chwilę.

Powstawaniu „Underworld” towarzyszyła przemyślana strategia, stworzenia zbioru utworów mogących egzystować samodzielnie, (każdy z nich kreuje swój własny mikro-świat), ale jednocześnie dających efekt synergii.
Mistrzowsko skomponowane utwory z łatwością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom dobrej muzyki.

Symphony X (USA) / Myrath (Tunezja) / Melted Space (Francja)
Progresja Music Zone - Fort Wola 22
data: 15/03/2016
otwarcie bram: 19:00
ceny biletów: przedsprzedaż - 95/98 PLN | w dniu - 110 PLN