Hurts, KONCERT WARSZAWA

Hurts, KONCERT WARSZAWA
  • Miejsce: Palladium ul. Złota 9, Warszawa
  • Czas: Środa, 20 marca 2013, 20:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Hurts
20 marca w warszawskim klubie Palladium wystąpi zespół Hurts! Będzie to jedyny występ formacji w Polsce! Trasa koncertowa Brytyjczyków związana będzie z promocją nowego singla oraz drugiego krążka w karierze grupy, czyli albumu "Exile", który ukazuje się wiosną 2013 roku.

Duet Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel "Wonderful Life" to jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie w ostatnich latach! Podobną popularnością cieszyły się piosenki "Better Than Love" czy "Stay", a także doskonałe "Devotion" nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue! Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010). Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosił tytuł "Happiness" i ukazał się jesienią 2010 roku. Jego następca spodziewany jest na początku 2013 roku. Krytycy podkreślają stylowe inspiracje zespołu z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

Na początku roku 2010 Hurts zagrali wyprzedaną trasę koncertową po Polsce. Byli także gwiazdą festiwalu Open` er, zagrali także w Poznaniu jesienią 2011 w Hali numer 2 MTP.