Asaf Avidan, KONCERT WARSZAWA

Asaf Avidan, KONCERT WARSZAWA
  • Miejsce: Klub Stodoła ul. Batorego 10, Warszawa
  • Czas: Sobota, 14 marca 2015, 18:00
  • Cena od: przedsprzedaż / miejsca stojące - 99 PLN / od 24 lutego/ miejsca stojące - 109 PLN / przedsprzedaż / balkon - 139 PLN / od 24 lutego/ balkon - 149 PLN
  • Kategoria: koncerty
Izraelska gwiazda rocka, wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista. Jego wyjątkowy głos o hipnotyzującej barwie porównywany jest często do tak kultowych artystów jak Janis Joplin czy Robert Plant. Bezdyskusyjny talent młodego muzyka przysporzył mu miliony fanów na całym świecie.

Już w marcu Asaf Avidan powróci do Polski - 14 marca wystąpi w warszawskim klubie Stodoła, a dzień później w krakowskim klubie Studio. Koncerty odbędą się w ramach trasy Gold Shadow Tour, promującej najnowszy album o tym samym tytule, którego premiera zapowiedziana jest na pierwszą połowę stycznia 2015 roku.

Asaf Avidan zadebiutował w 2006 roku EP-ką, na której znalazło się sześć utworów. Dwa lata później na rynku ukazał się jego pierwszy album The Reckoning, który nagrał wraz z zespołem the Mojos. Wspólnie z bandem wydał jeszcze dwie płyty - Poor Boy / Lucky Man w 2009 oraz Through the Gale w 2010. Z początkiem 2012 roku projekty związane z grupą The Mojos zostały wstrzymane i wokalista skoncentrował się na karierze solowej. W tym samym roku piosenkarz wydał akustyczny album Avidan in a Box zawierający jego wcześniejsze kompozycje. W 2013 roku w sprzedaży pojawił się solowy krążek Avidana - Different Pulses. „Different Pulses” ukoronowało pozycje Asafa jako muzyka wszechstronnego, wrażliwego, który w pełni odkrywa swój talent. Taka jest też płyta łącząca rock, elementy folku oraz szorstkiego bluesa. (jazzsoul.pl)

12 stycznia 2015 roku ukazał suę najnowszy album artysty – Gold Shadow. Z tej właśnie okazji Asaf Avidan wyruszył w trasę koncertową, w ramach której zagra dwa koncerty w Polsce.


- informacja prasowa.