kalendarium

17 września
Urodziny
 • zdjęcie 10cc
  W 1947 roku na świat przyszedł LOL CREME, niegdyś członek angielskiej grupy 10CC, później założył duet GODLEY & CREME.
 • zdjęcie Budgie
   W 1953 roku urodził się Steve Williams, perkusista walijskiej grupy Budgie.
 • zdjęcie The Prodigy
   W 1969 roku urodził się Keith Flint, wokalista zespołu The Prodigy.
Zdarzyło się
 • zdjęcie The Doors
  W 1967 amerykański zespół THE DOORS wzbudził kontrowersje swoim występem w telewizyjnym programie EDA SULLIVANA, ponieważ JIM MORRISON - wbrew obietnicy -zaśpiewał piosenkę "LIGHT MY FIRE" z oryginalnym tekstem traktującym o narkotykach.
 • zdjęcie The Doors
   W 1967 roku grupa The Doors dostała zakaz występów w programie The Ed Sullivan Show po tym jak Jim Morrison nie dotrzymał słowa danego producentom audycji śpiewając fragment tekstu wielkiego hitu "Light My Fire": "girl, we couldn't get much higher", pomimo złożonej obietnicy, że w trakcie występu w programie ominie tę linijkę tekstu; The Doors wykonali również w trakcie programu utwór "People Are Strange".
 • zdjęcie Queen
   W 1978 roku na torze wyścigowym na stadionie Wimbledonu w Anglii został nakręcony klip do utworu "Bicycle Race" zespołu Queen; w teledysku pojawiło się 65 modelek, które jeździły nago na rowerach po stadionowym torze, który specjalnie do tych celów został wynajęty na jeden dzień; firma wynajmująca rowery, dowiedziawszy w jaki sposób używane były ich jednoślady, zażądała zapłaty za siodła.
 • zdjęcie Guns N' Roses
   W 1991 roku ponad 4 miliony kopii albumów zespołu Guns N' Roses, 'Use Your Illusion I' oraz 'Use Your Illusion II' jednocześnie zostało wprowadzone do sprzedaży detalicznej w USA, co było rekordem w historii muzyki popularnej w Stanach.
 • zdjęcie INXS
   W 2000 roku zmarła Paula Yates; powodem śmierci było przedawkowanie narkotyków; Yates była prezenterką telewizyjną, w latach 80-tych prowadziła słynny program muzyczny "The Tube" nadawany w angielskiej telewizji; była żoną Boba Geldofa, umawiała się również z wokalistą INXS, Michaelem Hutchencem.
 • zdjęcie Adele
   W 2011 roku na 1. miejscu listy Billboardu w USA znalazł się singiel "Someone Like You" Adele; utwór był również nr 1 w m. in. Australii, Irlandii, Nowej Zelandii, Francji, Włoszech, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.