Daniel Wardziński

13.01.2014 (11:49)

SOUNDTRACK: Arcade Fire w soundtracku do filmu Her, jak doszło do współpracy ze Spikiem Jonzem? [TRAILER]Arcade Fire na gali rozdania BRIT Awards 2014 mają szansę na drugą nagrodę w karierze. Jeszcze w styczniu 2014 do kin trafi nowy film zatytułowany Her w którym Arcade Fire zajęli się oprawą dźwiękową.

W filmie Her wykorzystane zostaną instrumentalne wersje kawałków Arcade Fire z najnowszej płyty zatytułowanej Reflektor. To właśnie za jej sprawą zespół otrzymał kolejną nominację do BRIT Awards 2014. Nie mamy jednak do czynienia z sytuacją, kiedy twórcy filmu po prostu korzystają z katalogu rockowego zespołu.

>>> Lenny Kravitz - kogo zagrał w filmie Kamerdyner? Co z nową płyta? <<<

Jak powiedział reżyser filmu Spike Jonze (znany m.in. z Być Jak John Malkovitch i mnóstwa legendarnych teledysków) kontakt między zespołem filmowym, a muzycznym był wzajemną inspiracją. Arcade Fire wiedzieli, że tworzą muzykę, ale uznali ją za tak udaną i własną, że postanowili w innych wersjach umieścić ją na Reflektorze. Co ciekawe w filmie w charakterze aktorki pojawi się również Karen O znana z rockowego zespołu Yeah Yeah Yeahs.

>>> BRIT Awards 2014: Arcade Fire nominowani po raz drugi, najlepszy zagraniczny zespół? <<<

Film opowiada historię mężczyzny (Joaquin Phoenix), który po trudnym rozstaniu z żoną zakochuje się w komputerze (głos Scarlett Johansson). Trafi na ekrany brytyjskich kin 24 stycznia. Trailer filmu z muzyką Arcade Fire możecie obejrzeć poniżej.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pull The Wire - premiera teledysku “Upadek”

  2020-02-14
  Pull The Wire przedstawia najnowszy teledysk do utworu „Upadek”, otwierającego ich najnowszą EPkę „Sztuka przemijania”. Jest to drugi klip promujący tę płytę.
 • Top 5 najbardziej porąbanych gier na świecie

  2020-02-14
  Tym razem SuperNerd, czyli Damian "Wilku" Wilczyński zaprezentuje Wam 5 najbardziej porąbanych gier na świecie.
 • Kinga Rusin - najlepsze memy nawiązujące do imprezy w Hollywood

  2020-02-14
  Zdjęcie Kingi Rusin obiegło całą Polskę i kawałek świata, a co za tym idzie, stało się ogromnym memem. Zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze memy, które zabawnie opisują całą sytuację.
 • Ozzy opowiedział, że zmaga się z chorobą Parkinsona od wielu lat

  2020-02-14
  Świat obiegła informacja, która zszokowała wiele osób. Ozzy Osbourne oficjalnie ujawnił, że od roku zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba została zdiagnozowana u artysty po wypadku, jednak jak sam twierdzi, zmaga się z nią
 • Mieszkaniec Sosnowca trafi do więzienia za zawartość lodówki

  2020-02-14
  Sosnowiec jest miejscem wyjątkowym, które nie tylko słynie z memów, ale również z rzeczy totalnie dziwnych i nieprawdopodobnych. No bo jak nazwać sytuację, gdy gość zostaje zatrzymany przez policję, przez zawartość lodówki. Warto jednak zaznaczyć, że nie byle jaką zawartość lodówki.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz