Daniel Wardziński

13.01.2014 (11:49)

SOUNDTRACK: Arcade Fire w soundtracku do filmu Her, jak doszło do współpracy ze Spikiem Jonzem? [TRAILER]Arcade Fire na gali rozdania BRIT Awards 2014 mają szansę na drugą nagrodę w karierze. Jeszcze w styczniu 2014 do kin trafi nowy film zatytułowany Her w którym Arcade Fire zajęli się oprawą dźwiękową.

W filmie Her wykorzystane zostaną instrumentalne wersje kawałków Arcade Fire z najnowszej płyty zatytułowanej Reflektor. To właśnie za jej sprawą zespół otrzymał kolejną nominację do BRIT Awards 2014. Nie mamy jednak do czynienia z sytuacją, kiedy twórcy filmu po prostu korzystają z katalogu rockowego zespołu.

>>> Lenny Kravitz - kogo zagrał w filmie Kamerdyner? Co z nową płyta? <<<

Jak powiedział reżyser filmu Spike Jonze (znany m.in. z Być Jak John Malkovitch i mnóstwa legendarnych teledysków) kontakt między zespołem filmowym, a muzycznym był wzajemną inspiracją. Arcade Fire wiedzieli, że tworzą muzykę, ale uznali ją za tak udaną i własną, że postanowili w innych wersjach umieścić ją na Reflektorze. Co ciekawe w filmie w charakterze aktorki pojawi się również Karen O znana z rockowego zespołu Yeah Yeah Yeahs.

>>> BRIT Awards 2014: Arcade Fire nominowani po raz drugi, najlepszy zagraniczny zespół? <<<

Film opowiada historię mężczyzny (Joaquin Phoenix), który po trudnym rozstaniu z żoną zakochuje się w komputerze (głos Scarlett Johansson). Trafi na ekrany brytyjskich kin 24 stycznia. Trailer filmu z muzyką Arcade Fire możecie obejrzeć poniżej.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Marilyn Manson: krwawy klip z Normanem Reedusem - gwiazdorem Świętych z Bostonu i The Walking Dead

  2020-09-25
  Jakiś czas temu światło dzienne ujrzał nowy krążek Marilyna Mansona zatytułowany "We Are Chaos". Muzyk udostępnił znakomity teledysk do utworu „Don't Chase The Dead”.
 • Czarna Wdowa - premiera przesunięta. Czemu taką decyzję podjął Marvel?

  2020-09-24
  Premiera 'Czarnej Wdowy' jest wyczekiwana przez fanów komiksowego uniwersum. Film będzie też zwieńczeniem historii postaci, która obrazowała Scarlett Johansson. Okazuje się, że premiera produkcji została przesunięta.
 • Weekend na bulwarach i Okręgu 26.09 - 27.09.20

  2020-09-24
  Na okrągło (za)dzieje się też na Okręgu! Warto więc się tam zakręcić – zwłaszcza, że to już ostatni weekend z karuzelą atrakcji!
 • Zagraj z mistrzami - bezpłatne warsztaty muzyczne z M. Piekarczykiem i W. Cugowskim w Łódzkim Domu Kultury

  2020-09-24
  Najwięksi muzycy i praktycy świata muzycznego poprowadzą bezpłatne warsztaty mistrzowskie w Łódzkim Domu Kultury, które odbędą się 26-27 września 2020 r.
 • Przedwieczni Jacka Kirby’ego po raz pierwszy w Polsce!

  2020-09-24
  Album Przedwieczni (The Eternals) autorstwa legendy amerykańskiego komiksu, Jacka Kirby’ego, to pierwszy tom ekskluzywnej kolekcji Marvel Limited, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska z myślą o koneserach komiksowej klasyki. Ta limitowana kolekcja wyróżnia się specjalnym, powiększonym formatem i jest wyjątkową okazją do poznania tytułowej drużyny superbohaterów tuż przed ich debiutem w filmowym uniwersum Marvela (MCU). Album ukazał się 23 września br.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz